PC ’ye Android oyunları getiren Google Play Games henüz can vermedi

23.11.2022
4
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
PC ’ye Android oyunları getiren Google Play Games henüz can vermedi

İnternet devi Google, daha evvel duyurusunu yaptığı PC için Google Play Games için beta testlerini genişletme kararı aldı.

9 Aralık 2021 tarihinde bir tanıtım yapan Google, bu tanıtım kapsamında Android oyunlarını Google Play Games uygulaması ile PC ’ye getireceğini duyurmuştu. İşte bu adım sonunda geçtiğimiz sene atılmış ve süreç için Hong Kong, Güney Kore ve Tayvan merkezli olarak limitli testler başlamıştı. Uzun zamandır gündeme gelmeyen bu “GPG”, bugün ABD, Kanada, Meksika, Brezilya, Endonezya, Filipinler, Malezya ve Singapur merkezli olarak da “beta” formunda açıldı.

Bu ülkelerde yaşayan bireyler şu an servise kayıt yaptırarak Windows 10 ya da Windows 11 PC ’leri üzerinde Android oyunlarını yerleşik olarak Başka Bir Deyişle bulut değil oynayabiliyor. Asphalt 9, Mobile Legends, Summoners War, State of Survival, Three Kingdoms Tactics, 1945 Air Force, Blade Idle, Cookie Run: Kingdom ve Evony: The King ’s Return gibi toplamda 85 ’i bulan çok sayıda oyunu bünyesinde btemizleten ve ileride daha fazlasını da sunacak olan Windows için Google Play Games uygulaması, oyunların PC ’ye indirilmesine ve klavye ile fare kullanarak oynanmasına imkân tanıyor.

Oyunları sahibi olunan tüm aygıtlar arasında senkronize eden sistem, bireylere Play Points isimli reyin puanları da kazandırıyor. Google Play Games ’in ileride Türkiye dahil öteki pazarlarda da faal edilmesi bilave ediliyor ancak bu mevzuda hali hazırda bir tarih verilmiyor.

Google Play Games yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.