Alper Yeşiltaş hazırladı: “Aramızdan dağılan ünlü adlar yaşasaydı nasıl görünürdü?”

29.11.2022
6
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Alper Yeşiltaş hazırladı: “Aramızdan dağılan ünlü adlar yaşasaydı nasıl görünürdü?”

Şu an aramızda olmayan ünlü adlar yaşasaydı nasıl görünürdü? Bu sualin cevabını bir proje hazırlayan Alper Yeşiltaş verdi.

Instagram hesabına dolaysız olarak buradan ulaşabileceğiniz İstanbul merkezli resimci Alper Yeşiltaş, dikkat toplayan bir çalışmaya imzalaydı. Bu çalışma ile şimdi aramızda olmayan ünlü adları ihtiyarlatan Yeşiltaş, bu süreçte Adobe Lightroom, VSCO ve suni zihin yardımlı Remini gibi yazılımlardan / uygulamalardan destek aldığını belirtiyor. Ortaya oldukça asılcı neticeler çıkaran Yeşiltaş, yaptığı çalışma ile Prense Diana, Kurt Cobain, Janis Joplin, Heath Ledger, Freddie Mercury, Michael Jackson ve John Lennon gibi çok büyük ve tanınmış ünlü adlar için gelecek hayali kuruyor.

Bu projesine “As If Nothing Happened” ismini veren Yeşiltaş, süreçte özellikle hakikatçiliği sağlamayan odaklandığını belirtiyor ve bunda oldukça başarılı olmuş gibi görünüyor.

Son yarıyılda suni zihin yardımlı uygulamaların sanki yapamadığı hiçbir şey kalmamış vaziyette. Bu ihtimaller arasında ihtiyarlatma yanında gençleştirme hatta çocuklaştırma bile yer alıyor. Ayrıca süreç yalnızca resimler ile hudutlu değil. Birçok uygulama artık asıl zamanlı videolarda bile tertip etme yapabilir.

Özellikle 1-2 sene içerisinde korkutucu derece iyi hale gelen ve asıl ile sahte arasındaki farkı ortadan kaldıran bu uygulamalar, 2-3 yıl içerisinde us almaz projelerin kalbinde yer alacak gibi görünüyor.

Ünlü adlar için Alper Yeşiltaş tarafından yapılan çalışma yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.