Netflix Türkiye, abonelik fiyatlarına yine zam yaptı

02.04.2023
9
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Netflix Türkiye, abonelik fiyatlarına yine zam yaptı

Netflix Türkiye, abonelik maliyetlerini ne yazık ki bir defa daha artırdı. Yeni maliyetler ile servis daha da fazla oranda abone kaybedebilir.

Netflix Türkiye senenin başında Temel kutu için 26,99 TL, Standart kutu için 40,99 TL, Özel kutu içinse 54,99 TL alıyordu. Daha sonra bu maliyetlere çoğalışa gidildi. Bugüne kadar Temel kutu 37,99 TL, Standart kutu 57,99 TL, Özel kutu ise bütün 77,99 TL olarak satılıyordu. 13 Eylül itibarıyla ise maliyetlerde ciddi bir çoğalış daha oldu. Artık Temel kutu 45,99 TL, Standart kutu 69,99 TL, Özel kutu ise bütün 93,99 TL oldu.

Zam hakkında şirketten gelen ilk açıklama ise standart bilgilendirme iletiyi oldu: “Yeni aza olacak kullanıcılarımız için yeni fiyatlar geçerli olacak, mevcut azalarımızın tümü içinse bu farklılık düzeyli olarak sunulacaktır. Mevcut abonelerimiz tasarı farklılığı yapmamışlarsa, abonelik fiyatları değişmeden 30 gün evvel bir e-posta yollayarak bilgilendirme yapacağız.”

Bir evvelki zam için bir açıklama yapan Netflix Türkiye, atılan adım için kısaca şunları aktarmıştı: “Hem içerik sayımız her gün çoğalıyor hem de azami nitelikte işler üretmeye devam ediyoruz. Maliyet siyasetimizi de buna göre ayarlıyoruz ve tüm ülkelerde değişik yarıyıllarda maliyet çoğalışı yapıyoruz.”

Yerli içeriklere büyük yatırım yapan ve bağlı olarak giderleri Türkiye özelinde kesintisiz olarak artan işletme, biliyorsunuz daha ucuz bir reklam dayanaklı abonelik kutuyu üzerinde de çalışıyor.

Netflix, son yarıyılda yaşadığı ciddi düşüşü ve kayıpları dolaysız olarak bu reklam dayanaklı abonelik ile yasaklamak istiyor. Uzun zamandır gündemde olan abonelik kutuyu, ortaya çıktığı kadarıyla kasım ayında resmi olarak tanıtılacak.

Çıkan balakalara göre bilave edilen bu kutu “en altta” aylık 7 ila 9 dolar arasında bir maliyete sahip olacak. Şu an en ucuz abonelik kutuyu 10 dolar olan işletme, yüksek olasılıkla reklamlı kutu için 7 dolarlık bir başlangıç maliyeti seçecek.

-13 Eylül evvelindeki abonelik fiyatları-

-13 Eylül aktüel abonelik fiyatları-

Netflix Türkiye zammı yanında bu da alakanızı çekebilir: Netflix ’in son yarıyıldaki en popüler filmi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.