GoPro Hero11 serisi gibi DJI Osmo Action 3 de geliyor

16.02.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
GoPro Hero11 serisi gibi DJI Osmo Action 3 de geliyor

GoPro, yakında GoPro Hero 11 Black serisini tanıtacak. Aynı zamanda çok yakında DJI Osmo Action 3 de lanse edilecek.

Geçtiğimiz hafta GoPro Hero11 Black ve Hero11 Black Mini aksiyon kameralarını sızdırıldı. Çıkan tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz modellerin pazardaki en büyük rakipleri ise 14 Eylül tarihinde tanıtılacak aksiyon kamerası DJI Osmo Action 3 olacak. Sızıntıları ve bazı resmi paylaşımları yapılan ürün, buna göre bütün dolu bataryayla 160 dakika boyunca kayıt yapabilecek, 16 metre derine meselesiz olarak inebilecek ve -20 derece sıcaklıklarda bile çalışmayı sürdürecek. En üstte 4K 120 FPS video çekebilecek ve oldukça geniş bir görüntü açısı sunacak Osmo Action 3, iki değişik dokunmatik ekran üzerinden hakimiyet edilecek. Bu ekranlardan birisi önde, öbürü ise arkada yer alacak.

DJI Osmo Action 3 aksiyon kamerası için değişik “combo” kutuları sunulacak. Sızıntılara göre model standart kolisiyle takribî 370 euro seviyesinde bir maliyete sahip olacak. Daha üst koli içinse 100 euro daha fazla verilmesi gerekecek gibi görünüyor. Bu koli pahalı ancak ekstra çok rakamda aksesuar ve yedek batarya getiriyor.

Yine 14 Eylül tarihinde tanıtılacak GoPro Hero11 Black çabuksu ise teknik olarak yapılan sızıntıya göre 27 megapiksellik yeni bir CMOS sensör üzerine kuruluyor. Bu sensör ile kameralar 5.3K çözünürlükte 60fps, 4K çözünürlükte ise 120 fps video çekebiliyor. Kameralar ile elbette 27 megapiksellik resimler de çekilebiliyor. Bu sensör ile görüntü niteliği çoğalacak ancak devasa bir fark yaratmayacak Hero11 Black çabuksu, “HyperSmooth 5.0″ teknolojisi özelinde çok iyi görüntü sabitleme yapacak.

DJI Osmo Action 3 ve GoPro Hero11 Black çabuksu yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.