OPPO Find X6 serisi için ilk teknik balakalar ortaya çıktı

01.12.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
OPPO Find X6 serisi için ilk teknik balakalar ortaya çıktı

Uslu telefon pazarının Türkiye ’de de yer alan ehemmiyetli şirketlerinden OPPO, yeni seri için hazırlanıyor. OPPO Find X6 ailesi geliyor.

Yüksek ihtimalle Türkiye ’de satılmayacak ancak bu kesin olmayan OPPO Find X6, kısa vakitte çok rakamda teknik sızıntı aldı. Bunlara baktığımız zaman ilk olarak üstte yer alan Find X6 Pro modelinin eforunu henüz tanıtılmayan Snapdragon 8 Gen 2 harekâtçıdan alacağını görüyoruz. İddialara göre altta yer alan Find X6 modelinde Snapdragon 8+ Gen 1 operasyoncuya yer verilecek. Find X6 ’ya 1.5K çözünürlükte 120 Hz OLED ekran, Find X6 Pro ’ya ise 2K çözünürlükte 120 Hz OLED ekran koyacak şirket, aktarıldığı kadarıyla Find X6 Pro ’da 1 inç sensörlü bir ana kameraya yer verecek.

Daha spesifik kamera sızıntılarına göre amiral gemisi OPPO Find X6 modelinin artta 50 megapiksel ana + 50 megapiksel ultra geniş açı + 32 megapiksel telefoto kameraları bir araya getirilecek. Find X6 Pro ’nun artta ise üç değişik 50 megapiksel kamera karşımıza çıkacak. Bunlar 50 megapiksel ana 1 inç sensör mümkün + 50 megapiksel ultra geniş açı + 50 megapiksel telefoto kameralar olacak.

Henüz ne zaman tanıtılacağı belli olmayan telefonlardan en az bir tanesi umuyoruz Türkiye pazarına da getirilir. Türkiye ’ye “Find” serisinden getirilen tek uslu telefon modeli ne yazık ki Find X2 oldu.

OPPO bundan evvel bir şarj makineyi ayrıntıyı ile ses getirmişti. Geçtiğimiz hafta resmî bir açıklama yapan işletme, yeni telefonların kolisinden şarj makinesini kaldıracağını ve şarj makinelerini ayrı olarak satacağını doğruladı. Bunu her makine için yapmayacağı düşünülen Çin merkezli dev, bu mevzuda bazı bireyleri üzüyor ancak tüm telefonlarında AKILB-C kullanıyor.

Bu açıdan artık herkesin elinde en azından bir tane AKILB-C şarj adaptörü bulunuyor. Yüksek güçlü tek bir adaptör satın alındıktan sonra tüm AKILB-C makineler güçlü biçimde beslenebiliyor ve bu makineler senelerce kullanılabiliyor. Bu arada Xiaomi sonrasında Redmi tarafında da kolisinde şarj makineyi olmayan telefonlar pazara çıkmaya başladı. Bundan sonra birçok Redmi modeli paketinde de şarj makineyi olmayabilir.

OPPO Find X6 ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Triumph TE-1 elektrikli motosiklet modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.