Apple doğruladı, iPhone dünyasına sonunda USB-C girecek

16.02.2023
13
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Apple doğruladı, iPhone dünyasına sonunda USB-C girecek

Avrupa Birliği telefonlarda ortak USB-C şarj portu kullanılmasını kararlaştırdı. Buna Apple da iPhone özelinde uyacak.

Kaçıranlar için Avrupa Birliği elektronik atığı eksiltmek ismine Avrupa ’da satılacak telefonlar ve öteki bir hayli elektronik ürün için ortak şarj portu gerekliliği getirmek istiyordu ve bu mevzuda geçtiğimiz aylarda son karar verilmişti. Avrupa ’da satılacak iPhone ’lar dahil bir hayli yeni nesil elektronik üründe 2024 sonunda USB-C portu standart olacak. Geçtiğimiz haftalarda bu karar bütün 602 pozitif rey ile kabul edildi ve net olarak resmileştirildi.

Günümüzde çıkan hemen hemen tüm Android telefon ve tablet modeli USB-C kullanıyor. Bu açıdan Avrupa Birliği tarafından devreye alınan yeni mevzuat özellikle iPhone ’larda Lightning kullanmayı sürdüren Apple ’ı ilgilendiriyor. Yeni mevzuat ışığında Apple, gelecek iPhone modellerini Avrupa Birliği ülkelerinde satmak istiyorsa USB-C portuyla tasarlamak zorunda kalacak.

The Wall Street Journal ’ın aktifliğinde Joanna Stern ’in sorularını cevaplayan Apple ’ın pazarlamadan sorumlu üst düzey ismi Greg Joswiak, Avrupa Birliği kararına “çok uygun bulmuyor olsak da uyacağız dedi ve böylece iPhone tarafı için USB-C geçişi ilk kez resmi olarak onaylanmış oldu. Peki Apple burada bütün olarak nasıl bir yol izleyecek?

Sony LinkBuds S kablosuz kulaklık için geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen yeni sürüm

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.