Huawei, akıllı saat pazarında Türkiye liderliğini duyurdu

01.06.2023
2
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Huawei, akıllı saat pazarında Türkiye liderliğini duyurdu

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, uslu saat pazarında Türkiye liderliğini duyurdu. İşletme Türkiye ’ye gelecek yeni mahsullerini de görücüye çıkardı.

Huawei, kısa müddet evvel yapılan sunumda gösterildiği kadarıyla hem satış hem de sevkiyat mevzusunda Türkiye ’nin aktüel uslu saat lideri konumunda bulunuyor. İşletmenin Türkiye ’de yalnızca 2022 ’nin ikinci çeyreğinde 80 binden fazla uslu saat sevkiyatı hakikatleştirdiği aktarılıyor. Peki Huawei ’nin saatleri Türkiye ’de neden çok satıyor? Bunun artta ilk olarak yüksek batarya ömrü bulunuyor. İşletmenin birçok modeli 2 hafta kullanıma getirebiliyor. Aynı zamanda Huawei ’nin saatleri çok şık görünüyor ve maliyet-performans balansını da iyi kuruyor. Hepsine ek olarak saatlerin gelişmiş özellikleri bulunuyor ve telefonlar gibi ambargodan etkilenmiyor.

Bu arada Huawei bahsi geçen faallikte ehemmiyetli bir uslu saat gösterimi de yaptı. Gösterinin uslu saat tarafındaki en ehemmiyetli modeli, daha evvel yurt dışında tanıtılan tansiyon ölçme hünerli uslu saati Watch D oldu. Sağlık Bakanlığı onayı sonrasında Türkiye ’de satılacak model için Huawei Türkiye şunları aktardı:

“Watch D uslu saat, günlük sağlık izleme dayanakçısı olarak harcayıcıların yeni seçimi olabilir. Gelişmiş EKG yüksek performanslı sensör modülüne ve kan basıncı izleme özelliğine sahip, CE Tıbbi Makine İdaremeliği sertifikası ile onaylanan ilk uslu saattir. Ancak Watch D, bir kan basıncı sensöründen veya kalp atış sürati izleme makinesinden çok daha aşırısıdır.

Sağlık ölçümünün yanı gizeme bilimsel uyku izleme, tüm gün SpO2 izleme, cilt sıcaklığı idrak etme veya stres izleme gibi bir uslu saatin tüm özelliklerini destekleyen ve 70 ’deri fazla egzersiz modu ile donatılmış bütün işlevli bir uslu saattir.

Watch D kullanıcıları, Health uygulamasından elde ettikleri egzersiz neticelerini son derece popüler egzersiz izleme uygulaması ve topluluğu Strava ile paylaşabilecekler. Bilgi paylaşımı faalleştirildiğinde kullanıcılar, Huawei uslu saatleri tarafından bir araya gelen bilgilere Strava web sitesinde erişebilirler.”

Huawei Watch GT 3 SE

Huawei ’den aktiflik kapsamındaki bir değişik uslu saat bülteni ise Watch GT 3 SE modeli oldu. Bu model için de resmi olarak şunlar aktarıldı:

“Huawei ’nin uslu saat pazarında devrim yapan efsanevi Watch GT ailesinin en yeni abonesi Watch GT 3 SE de tanıtılan yeni mahsuller arasında. Özellikle dış mekân kullanımı göz önünde bulundurularak planlanan uslu saat, yalnızca 11 milimetre inceliği ve 35,6 gram ağırlığı ile kullanımı basitleştiriyor.

Süper otomobillerden esin alarak geliştirilen sarih gövde tasarımı ve kadran dışına yerleştirilmiş çift global konumlama anteni sayesinde Watch GT 3 SE, GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU ve QZSS konumlandırma sistemlerinin hepsini birden kullanarak salt doğrulukta konumlama yapabiliyor. 18 profesyonel spor modu da dahil 100 ’den fazla egzersiz ve spor modunu destekleyen uslu saat 336 saate kadar batarya ömrü sunuyor.”

Huawei başarısı yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.