iPhone 14 serisinin hareket modunu tanıtan yeni video geldi

26.12.2022
15
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
iPhone 14 serisinin hareket modunu tanıtan yeni video geldi

Dört değişik modelden oluşan iPhone 14 ailesinde kamera odaklı bir “hareket modu” yer alıyor. Bu mod için yeni bir video geldi.

iPhone 14 ailesi bütün olarak 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinden oluşuyor. Apple bu modellerin hepsine bir hareket modu ilave etti. Telefonların kamera sistemlerine spesifik olarak koşu / yürüme süreçlerinde video çekimi emeliyle ilave edilen bu mod, Apple tarafından şöyle açıklanıyor: “Video hareket halindeyken çekilse bile ciddi sarsıntılara, hareketlere ve titreşimlere geçim sağlayan olağanüstü netlikte videolar için yeni Hareket modu. Bir arazi taşıtıyla giderken veya süjenizin yanında koşarken çekim yapıyorsanız Hareket modunu deneyin. Meselesiz, titremeyen videolar çekin. Hem de gimbal kullanmadan.” 

Apple ’ın bu mod için gösterdiği ilk resmi video gerçekten çok iyi görünüyordu. Daha sonra pek fazla öne çıkmayan bu özellik hakkında bugün Apple tarafında yeni bir resmi video daha yayınlandı. Bu sefer özelliğin kullanıldığı videoların çekim arkaları da gözler önüne serildi, bu sayede hareket modunun ne kadar iyi olduğu daha iyi anlaşılabiliyor.

Akıllı telefon dünyasında iPhone ’ların video performansları her zaman çok iyi bulunuyor. Elbette Android telefon modelleri de çok iyi video sürüklüyor ancak genelde iPhone ’ların video mevzusunda rakipsiz olduğu düşünülüyor. Resim mevzusunda ise gidişat bütün olarak öyle değil. iPhone ’ları kamerada geride bırakan çok rakamda Android telefon bulunuyor. Şu an DxOMark ’ın kamera liderliğinde Huawei Mate 50 Pro oturuyor.

iPhone 14 çabuksu ve hareket modları yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.