Elon Musk: “Tesla Cybertruck su üstünde bir süre gidebilecek”

01.06.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elon Musk: “Tesla Cybertruck su üstünde bir süre gidebilecek”

Esrarengiz tasarımlı Tesla Cybertruck henüz yollara çıkmadı. Vasıtayı bugün gündeme getiren Elon Musk açıklaması oldu.

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck, bildiğimiz kadarıyla 2023 ’şöhret ilk yarısı içerisinde yapıma alınacak ve sonrasında yollara çıkarılacak. İşletmenin imal sorunları ve global tedarik sorunları sebebiyle ciddi biçimde geriye ittiği Cybertruck, Elon Musk ’ın açıklamasına karşın ciddi seviyede su geçirmez olacak. Vasıta bu sayede kısa süreliğine de olsa bir tekne gibi su üstünde kalabilecek. Elon Musk ’ın iddiasına göre gövdesi bahsi geçen sürece çok uygun olan Cybertruck, bu sayede dereleri, gölleri ve hatta esrarengiz biçimde çok dalgalı olmayan denizleri bile geçebilecek.

Ancak bu yukarıyada da dediğimiz gibi sadece kısa süreli geçişler için yapılabilecek. Bu arada Tesla ’nın hali hazırda satışta olan değişik vasıtaları da suya karşı dayanıklı yapıdalar. Taşıtların altındaki tek parça batarya bvefatı sayesinde Model S/3/X sürücüleri, değişik taşıtların geçemediği su birikintilerinden rahatlıkla geçip gidebiliyor.

Bu arada Cybertruck sürekli olarak geliştiriliyor. Şirket vasıtayı çıkışa hazır hale getirmek ismine üzerinde ehemmiyetli farklılıklar yapıyor. Misalin geçtiğimiz aylarda bir prototip sürümü karşımıza çıkmıştı. Bu sürüm ilk tanıtımı yapılan orijinal model ile benzer çizgiyi gözetiyordu ancak bazı farklılıkları vardı.

Misalin bu prototip vasıtanın önünde ilk sürümde olmayan büyük bir silecek yer alıyordu. Bu daha evvel de görülen silecek, bildiğimiz kadarıyla Elon Musk tarafından pek sevilmiyor. Son prototip sürümü daha olağan bir jant üzerine kuran işletmenin, bu sürümden kapı kollarını da kaldırdığı da görüldü. İlk prototip sürümde kapı kolları yer alıyordu.

İlk Tesla Cybertruck sürümünde olmayan ancak en son sürümde olan en ehemmiyetli ayrıntı ise yan aynalardı. Şirket şayet bir farklılık olmazsa yasalar gereği vasıtayı aynalar ile pazara sunmak zorunda. Söylendiği kadarıyla isteyenler daha sonra bu aynaları sökerek kamera ile kullanım elde edebilecek ancak çıkışta Musk tarafından çirkin bulunan kesinlikle aynalar olacak.

Tesla Cybertruck yanında bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava vasıtayı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.