Instagram tarafından geliştirilen yeni özellikler [10 Eylül]

30.11.2022
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Instagram tarafından geliştirilen yeni özellikler [10 Eylül]

Sosyal medyanın en ehemmiyetli platformlarından Instagram, değişik sınamalara beta versiyonları üzerinde faal olarak devam ediyor.

Uygulamaların beta versiyonlarını inceleyen Alessandro Paluzzi, Instagram için yeni özellikler bulmaya devam ediyor. Misalin son ayrıntılara göre şirket çok uzun zaman evvel duyurduğu ve kullanıma aldığı “abonelik” tarafı için yeni bir imkân geliştiriyor. Buna göre bireyler yakında başka bireylere abonelik hediye edebilecek. Twitch ’in abonelik hediye sistemi gibi çalışacak özellik, içerik üreticilerin platformdan daha fazla kazanç elde etmesinin önünü aralayacak, hediye abonelik ile kitleler daha süratli biçimde büyütülebilecek.

Bu altyapıda abonelere özel içerik yapımı reelleştiriliyor ve sarih bazı pazarlarda ciddi aboneye sahip bireyler bulunuyor. Bu arada Instagram ’ın avatar ’ları profillerden saklama mevzusunda da çalıştığı ortaya çıktı. Bunun için yakında bir alternatif getirecek şirket, TikTok karşısında geliştirmelerine sürat kesmeden devam ediyor. Elbette çok rakamda başka yenilik de yolda bulunuyor.

TechCrunch ’a dün bir açıklama yapan Instagram, platformda Twitter ’daki “retweet” benzeri tekerrür paylaşım altyapısını test etmeye başlayacaklarını belirtti. “Repost” olarak geçen özellik, şahısların başkaları tarafından yapılan içerik paylaşımlarını kendi akışlarında tekerrür paylaşmasına imkân tanıyacak.

Bu tekerrür paylaşımlar için şahsi profillere özel bir “repost” bvefatı koyacak olan şirket, bu sayede içerik üreticilerin orijinal paylaşımları üzerinden öne çıkmasını da sağlayacak. Yeni altyapı evvel küçük bir kitle üzerinde test edilecek.

Şirket başka çalışmalar da yapıyor. BeReal uygulamasının altyapısını kopyalama mevzusunda testler yapan ve bu taraftaki paylaşımların çevresine mavi bir millete koyacağı ortaya çıkan Instagram, şahısların yakında bir faallik oluşturarak paylaşmasına da imkân tanıyacak.

Şirket ayrıca önümüzdeki yarıyılda şahısların yalnızca seçtikleri yakın dostlarının görebileceği Reels ’ler paylaşmasına da izin verecek. Yakında ileti bildirimlerinin suskuna alınması için bireylere müddet seçme kısmeti tanıyacak olan platform, müzik çıkartmalarına emoji ekleme mevzusunda da testler gerçekleştiriyor.

Instagram tarafından geliştirilen yeni özellikler yanında bu da alakanızı çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.