Google, “Mezoamerika” merkezli ücretsiz bir oyun çıkardı

25.04.2023
4
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Google, “Mezoamerika” merkezli ücretsiz bir oyun çıkardı

İnternet devi Google, bugün bir reyin ile karşımızda yer alıyor. Bu oyunun artta şirketin Arts & Culture bvefatı bulunuyor.

Google tarafından yayınlanan ve dolaysız olarak buradan fiyatsız olarak tarayıcı esasında oynanabilen oyunun ismi The Descent of the Serpent. Bu reyin istenirse Google ’ın Arts & Culture iOS ve Android için var mobil uygulaması üzerinden de denenebiliyor. Göz yormayan şirin bir tasarıma sahip olan reyin için, Meksika Milli Antropoloji Müzesi ile ortaklık kurulduğu aktarılıyor. Bu serüven, eğitim ve keşif temalı oyunun merkezinde “Mezoamerika” yer alıyor. Mezoamerika, Wiki ’de dolaysız olarak şöyle belirleniyor:

“Mezoamerika, Orta Amerika ’da Meksika ’nın ortalarından Belize, Guatemala, El Salvador, Honduras, Nikaragua ve Kosta Rika ’nın kuzeyine kadar olan sahada 15. ve 16. asırlarda İspanyalılarca kolonileştirilmeden evvelleri Kolomb evveli cemiyetleri tarafından oluşturulan bölge ve kültür alanıdır.”

Klavye ve fare ile hakimiyet edilebilen Google imzalı oyunda, Tezcatlipoca tarafından büyük bir eser çalınıyor ve yaşayan bir heykel taşkınların dünyayı ele geçirmesini önlemek için eserdeki 20 sembolü kurtarmak için sizin takviyenizi istiyor. Grafiksel olarak hoş görünen ve akıcı bir tecrübe sunan oyunda, dört değişik kişilik arasında tercih yapılıyor ve süratlice serüvene atılabiliyor.

Daha evvel de buna benzer interaktif adımlar atan Google ’ın Arts & Culture bvefatı, tarihi ve belirli sanatsal bedelleri daha fazla öne çıkarma mevzusunda hoş işlere imza atıyor.

Google oyunu yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.