Yapay zekâ mucizesi DALL-E sonunda herkese açıldı

25.02.2023
45
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Yapay zekâ mucizesi DALL-E sonunda herkese açıldı

OpenAI tarafından geliştirilen ve aralıksız olarak ses getiren gelişmiş suni akıl sistemi DALL-E için serüven temel şimdi başlıyor.

Son yarıyılda birçok değişik rakip kazanan OpenAI imzalı DALL-E teknolojisi, büyümesini sürdürüyor ve artık rastgele bir bekleme sırası ya da davetiye olmadan herkes tarafından kullanılabiliyor. Dolaysız olarak buradan ulaşabilen ve bizim hazırladığımız yukarıyadaki gibi tasarımlar Kanatlara sahip bir telefon tümcesinden çıkan netice için rahatlıkla kullanılabilen sistem, aza girişi gerektiriyor ve sınırsız tasarım kotası vermiyor. İşletme bireylere ilk safhada fiyatsız olarak kullanılabilecek 50 kredi veriyor. Daha fazla tasarım imali için ekstra kredi satın alınması gerekiyor. İşletme kullanıcılara 115 krediyi 15 dolara satıyor.

Peki DALL-E bütün olarak nedir? Üzerinden bir kere daha geçmek ismine bu teknoloji sayesinde yazılan basit tümceler ile reelci tasarımlar / çizimler / resim oluşturabiliyor. Uzun zamandır üzerinde geliştirme yapılan ve son safhada çok reelci neticeler çıkarabilir hale gelen sistem, belirli resimler üzerine obje ekleyebilecek kapasiteye de sahip.

Aynı zamanda süreçte yalnızca yazarak resim üzerinde tertip etme yapmak da muhtemel olabiliyor. Sistem bir tümce için yalnızca bir resim neticeyi vermekle de kanaat etmiyor. Bireylerin karşısına birçok değişik varyasyon getiriyor. Sistem ayrıca artık bireylerin suratlarını da değiştirebiliyor.

Yazı ile yaratıcılık arasında bir bağ kuran etkileyici sistem DALL-E, aralıksız olarak daha iyi hale getiriliyor, her tasarım sonrasında kendisini geliştiriyor. Gelecek için büyük olanakların kapısı aralayan sistem, çıkışı evvelinde makûs kullanımlardan uzak hale getirilmeye çalışılıyor.

DALL-E yanında bu da alakanızı çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan taşıt çalışması

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.