Disney+ Atatürk dizisi için ilk tanıtımı yayınladı [Video]

30.11.2022
27
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Disney+ Atatürk dizisi için ilk tanıtımı yayınladı [Video]

Dünyanın en büyük video platformlarından Disney+, çok merak edilen Atatürk dizisi için ilk tanıtımı yayınladı.

Bu uzun zamandır gündeme gelen Atatürk dizisi hakkında Disney+ şunları aktardı: “Yayın yaşamına başladığı günden bu yana birçok başarılı dizi ve filmle gündemde olan The Walt Disney Company ’nin dijital yayın platformu Disney+ ’ın, Cumhuriyetin 100. senesinde yayınlanacak olan ‘Atatürk ’ dizisinden ilk tanıtımı seyirci ile buluştu. Cumhuriyet Bayramı ’na denk getirilmesi ile dikkatleri üzerine sürükleyen tanıtımda başarılı oyuncu Aras Bulut İynemliMustafa Kemal ’i canlandırdığı kişiliğiyle ilk defa izleyici karşısına çıkmış oldu.

Yarbay Mustafa Kemal ’i 10 Ağustos 1915 ’te, taarruz evveli Conk Bayırı ’nda gördüğümüz, duygu dolu sahneleri ile belleklere kazınan tanıtımda, Namık Kemal ’in “Vatanın bsızına düşman yaslamış hançerini; Yok imiş kurtaracak baht-ı kara mâderini.” mısralarına, Atatürk ’şöhret 1921 senesinde meclis kürsüsünden verdiği “Vatanın bsızına düşman yaslasın hançerini; Bulunur kurtaracak bahtı kara mâderini.” cevabına atıfta bulunuluyor. 

İmalini Lanistar Medya, imalciliğini Saner Ayar ve Hakan Karamahmutoğlu ’nun üstlendiği, rejisör koltuğunda ise Mehmet İsme Öztekin ’in oturduğu Disney+ ’ın yeni orijinal dizisi ‘Atatürk ’, 2023 ’te, Cumhuriyet ’in 100. senesinde, yalnızca Disney+ ’ta.”

Disney+ ’ın dev prodüksiyonlu ‘Atatürk ’ dizisinin öteki ayrıntıları şimdilik saklılığını koruyor.

Disney+ imzalı Atatürk dizisi yanında bu da alakanızı çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.