iPhone 14 ailesinin batarya kapasiteleri belli oldu

31.03.2023
1
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
iPhone 14 ailesinin batarya kapasiteleri belli oldu

7 Eylül ’de tanıtılan iPhone 14 serisinin Apple tarafından resmi olarak açıklanmayan pil kapasiteleri bugün ortaya çıkarıldı.

iPhone 14 ailesi bütün olarak 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinden oluşuyor. İşte bu telefonlardan 14, ortaya çıktığı kadarıyla 3.279 mAh pil kapasitesine sahip. 14 Plus içerisinde 4.325 mAh pil yer alırken, 14 Pro ’da 3.200 mAh pil karşımıza çıkıyor. Ailenin en üstün modeli olan 14 Pro Max ise 4.323 mAh kapasitesinde bir pil üzerine kuruluyor. Bundan evvel de telefonların RAM kapasitesi ortaya çıkmıştı. Apple, iPhone 13 ’lere 4 GB, 13 Pro ’lara ise 6 GB RAM koymuştu. Bu sene ise tüm modeller 6 GB RAM ’e çıkış yaptı.

Bu RAM ölçüleri Android tarafına oranla düşük ancak süreçte dolaysız olarak karşılaştırma yapmamak gerekiyor. iPhone ’lar her zaman Android telefonlara göre daha bereketli bir RAM yönetimi sunuyor. Bu açıdan Apple ’ın 12 GB gibi yüksek RAM seviyelerine çıkmasına şimdilik gerek bulunmuyor.

Bu gidişat batarya tarafında da eş biçimde karşımıza çıkıyor. iPhone ’lar her zaman daha az batarya taşıyor ancak buna karşın bir hayli daha büyük bataryaya sahip Android telefonu geride vazgeçiyor. iOS işletim sistemi ve Apple ’ın kendi operasyoncuları ile yazılım altyapısı, batarya, performans ve RAM mevzusunda rakipsiz bir bereketlilik seviyesi sunuyor.

Apple, azalık ile iPhone edinme için çalışmayı sürdürüyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.