Levent Tuna imzalı Ford Pro Electric SuperVan Nordschleife ’a çıktı

15.04.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Levent Tuna imzalı Ford Pro Electric SuperVan Nordschleife ’a çıktı

Dev otomobil üreticisi Ford, elektrikli Ford Pro Electric SuperVan ile Nordschleife üzerinde testler yapıyor.

Ford, herkese müteveccih vasıtalar yanında eşi benzeri olmayan özel çalışmaları da bırakmıyor. Bunların sonuncusu geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkan ve tasarımıyla gerçekten çok ses getiren Ford Pro Electric SuperVan olmuştu. “Şimdiye Kadarki En Süratli Transit” mottosuyla görücüye çıkarılan ve dolaysız olarak “Levent Tuna” tarafından tasarlanan taşıt, atası 1971 Ford Supervan ’dan gelen genleriyle asıl anlamda sınırları zorluyor.

Çok çağdaş görünen ve özellikle rüzgarlık gibi kullanılan sarih yapılı arka kısmıyla dikkat toplayan Pro Electric SuperVan, tasarımı kadarıyla teknik özellikleriyle de nefes kesiyor. Bu taşıt taşıdığı dört adet elektrik motoru ile bütün 2 bin beygir efor üretebiliyor.

Bu kadar yüksek eforu dünyanın en güç pistlerinden birisi olan Nordschleife üzerinde test etmek isteyen Ford, kısa süre evvel vasıtayı Ford Mustang Mach 1 ile beraber çok değişik yol koşulunu bir araya getiren oldukça uzun piste çıkardı. CarBuzz tarafından çekilen resimlerde tasarımına bir kere daha hayran kaldığımız taşıt, piste gerçekten yakışıyor ve kendi yarış serisini sonuna kadar hak ediyor gibi görünüyor.

Bünyesinde sıvı soğutmalı 50-kWh batarya kutuyu bulunan taşıt, bu bataryayı süratli şarj üzerinden 45 dakikada yüksek cümbüş için hazır hale getirebiliyor. Emeli yüksek erim olmadığından bir erim kıymeti verilmeyen Pro Electric SuperVan, şirketin açıklamasına göre 0 ’dan 100 kilometre/s sürate sadece 2 saniyenin altında çıkabiliyor.

-Vasıtanın Ford tarafından yayımlanan resmi tanıtım videosu-

Ford Pro Electric SuperVan yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobili ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.