Samsung, sağlık ve güvenlik alanında tüm ekosistemi dönüştürecek yeni planlarını paylaştı

16.05.2023
8
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Samsung, sağlık ve güvenlik alanında tüm ekosistemi dönüştürecek yeni planlarını paylaştı

Samsung Developer Conference kapsamında dünya çapındaki kullanıcılar ve geliştiricilere müteveccih sunulacak yeni fırsat ve çözümler tanıtıldı.

Bu ehemmiyetli mevzu hakkında Samsung ’dan dolaysız olarak şu açıklamalar geldi: “Samsung ’un sağlık, dinamiklik ve güvenlik alanında tanıttığı yeni vasıtalar arasında, Samsung Privileged Health SDK programı ve kullanıcı güvenliğini destekleyen Fall Detection Düşme Tespiti API Uygulama Programlama Arayüzü yer alıyor. Bu program Samsung ’un sağlık profesyonelleri ve sağlık programcıları için geliştirdiği yeni araştırma çözümlerinin yanı gizeme iş ortakları için de muhtelif fırsatlar sunuyor.

Samsung Privileged Health SDK, vasıta sürerken, bitkinlik, uyku ve stres seviyesini ölçüyor

Samsung, şahsileştirilmiş sağlık hizmetleri geliştirme mevzusunda sektör liderleri ile iş birlikleri hakikatleştirmeye devam ediyor. Bu iş birlikleri kapsamında, sürücü bitkinliği, stres bulguları ve stres seviyesi gibi bilgileri tespit ederek daha tehlikesiz bir sürüş tecrübeyi oluşturmak amaçlanıyor.

Samsung, bu güzergahta göz hareketlerini izleyen, dikkat seviyesi ve bitkinliği ölçen yazılımlar geliştiren dünya lideri Tobii ile iş birlikleri yapıyor. Kullanıcılar, Samsung ’un Privileged Health SDK özelliğini kullanarak, Tobii ’nin Galaxy Watch sensörleri üzerinden sunduğu hakikat zamanlı kalp atış sürati, uyku seviyesi gibi bilgileri görebiliyor.

Samsung ’un iş birliği yaptığı; iletişimli vasıta teknolojileri, ses sistemleri ve IoT çözümlerinde lider işletmelerden Harman ise sürücü güvenliği mevzusunda Ready Care platformuyla öne çıkıyor. Ready Care, dikkat dağınıklığı, bitkinlik gibi unsurları idrak etmesinin yanında sürücülerin stres seviyesini de ölçerek, stresi eksilten seçenek rota teklifleri sunabiliyor.

Motorola, boyu uzayabilen bir uslu telefon konsepti hazırladı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.