Huawei Mate 50 Pro yakında Türkiye ’de satışa çıkıyor

29.11.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Huawei Mate 50 Pro yakında Türkiye ’de satışa çıkıyor

Huawei, kısa vakit evvel yeni amiral gemilerini tanıttı. Bu modellerden Huawei Mate 50 Pro Türkiye yolcusu konumunda yer alıyor.

Huawei ’nin yeni amiral gemisi telefon ailesi, spesifik olarak Mate 50, Mate 50 Pro, Mate 50 RS ve Mate 50 E modellerinden oluşuyor. İşte bu modellerden Huawei Mate 50 Pro önümüzdeki dönemde Türkiye ’de de satılacak. Telefon için ilk misaller Türkiye ’ye geldi ve bazı Huawei Türkiye çalışanları tarafından sosyal medya üzerinde gösterilmeye başlandı. Toplam dört değişik renk alternatifi bulunan ve Türkiye ’ye henüz bütün olarak hangi renklerde geleceği bilinmeyen ekran çentikli Mate 50 Pro, teknik olarak güçlü bir uslu telefon konumunda yer alıyor.

6,74 inç 1212×2616 piksellik 120 Hz OLED ekran üstüne kurulan Mate 50 Pro, eforunu Snapdragon 8 Plus Gen 1 harekâtçıdan alıyor. Bu harekâtçıda süregelen ambargo sebebiyle 5G takviyeyi yer almıyor. Bu vaziyet Türkiye ’de 5G sarih olmadığı, yakın zaman içerisinde de genel olarak kullanıma açılmayacağı için büyük bir mesele olmayacak. 4.700 mAh kapasitesinde batarya taşıyan Mate 50 Pro, bu bataryayı 66W kablolu ve 50W kablosuz şarj ile destekliyor.

Leica ile olan resimcilik ortaklığı bittiği için işletme içinde doğan XMAGE markası üzerine kurulan Huawei Mate 50 ailesi, elbette kamera mevzusunda çok iddialı alternatifler. Mate 50 Pro ’nun artta 50 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 64 megapiksel periskop telefoto 200x dijital zoom kameraları bir araya geliyor. Huawei, Mate 50 ve Mate 50 Pro ’da değişken diyafram ile desteklenen Sony IMX766 sensöre yer veriyor. Telefonlar yalnızca telefoto kameralarında OIS başka bir deyişle optik görüntü sabitleme kullanıyor.

Telefonda bir acil vaziyet batarya modu da yer alıyor. Söylendiği kadarıyla bu mod açıldığı zaman yüzde 1 ’lik batarya ömrü ile 3 saatlik bekleme modu elde edilebiliyor. Buna ek olarak ayrıntılarına burada yer verdiğimiz bir uydu btakviyeyi de bulunuyor. Ancak bu özellik yüksek ihtimalle Türkiye ’de faal olmayacak.

Huawei Mate 50 Pro Türkiye satışı yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.