LG Display, boyutu değişebilen kumaş gibi elastik bir ekran sergiledi

03.01.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
LG Display, boyutu değişebilen kumaş gibi elastik bir ekran sergiledi

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG ’nin ekran teknolojilerine odaklanan kısmı LG Display, boyutu değişen kumaş gibi elastik ekran sergiledi.

Samsung ’un ekran teknolojileri üzerinde çalışan Samsung Display işletmesinin bir numaralı rakibi olan LG Display, birçok değişik ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bunlar arasında ortaya çıktığı kadarıyla kumaş gibi elastik yapıdaki bazı versiyonlar da yer alıyor. Bu mevzuda aktüel bir gösterim yapan LG, bu gösterimde karşımıza banalde 12 inç boyutu bulunan ancak çekilerek 14 inç ’e rastgele bir hasar verilmeden uzatılabilen bir ekranı çıkardı.

Kıyafetler ve koltuk gibi mobilyalar üzerinde kullanılabileceği aktarılan “free-form” adlı bu renkli ekran, şimdilik prototip evresinde yer alıyor ve söylendiği kadarıyla 100 ppi kıymetine sahip. Esasında micro-LED aydınlatma yer alan ürün, ileride gerçekten ticari hale getirilecek birçok yüzeyi çok daha alaka çekici hale dönüştürebiliyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan LG Display, “Uzatılabilir ekranın devrim kalitesindeki teknolojisi, muhtelif günlük senaryolar için üst düzey çok istikametlilik sunuyor” dedi ve ilave etti: “Ten, kıyafet, mobilya, otomobil ve uçak gibi kavisli yüzeylere basitçe uygulanabilen bu benzersiz yenilik, ekranların moda, giyilebilir ürünler, mobilite ve reyin gibi muhtelif sektörlerdeki potansiyelini genişletiyor.”

LG ’nin ekran mevzusunda bundan evvel ses getiren bir ekranı daha olmuştu. IFA 2022 kapsamında LG OLED Flex ile karşımıza çıkan Güney Kore merkezli teknoloji devi, bu modeli dünyanın ilk bükülebilir 42-inç OLED TV ’si olarak öne çıkarmıştı.

Heybetli bir bacak üstüne kurulan ve istenirse düz yapıda istenirse de 900R kavisli formda kullanılabilen televizyon, bu açıdan değişik beklentileri karşılıyordu. Düz ile kavisli yapı arasında otomatik olarak tek tuşla geçiş yapabilen reyin odaklı Flex, kavis oranında metamorfoz da sunuyor. Başka Bir Deyişle devamlı olarak 900R kaviste kullanım gerekli değildi.

LG Display imzalı bu ekran yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.