Samsung Tizen OS ve LG webOS başka firmalara açılıyor

09.03.2023
2
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Samsung Tizen OS ve LG webOS başka firmalara açılıyor

Uslu televizyonlar için en çok kullanılan işletim sistemleri olan Samsung Tizen OS ve LG webOS için hudutlar genişliyor.

Samsung imzalı uslu televizyon modelleri Tizen OS işletim sistemi, LG imzalı uslu televizyon modelleri ise webOS işletim sistemi üzerine kuruluyor. İki işletim sistemi de birçok lüzum için yeterli bulunuyor ve genel olarak beğeniliyor. İşte bu uslu televizyonlara özel işletim sistemleri, yakında LG ve Samsung dışındaki başka markaların uslu televizyonlarına da efor verecek. Bu mevzuda birden fazla marka ile iş birliği yapan Güney Kore merkezli teknoloji devleri, bu sayede yazılım ekosistemlerini daha da büyük hale getirmeyi kastediyor.

Yapılan resmî açıklamaya göre LG imzalı webOS ’u uyuşma yapılan bütün 200 değişik televizyon markası kullanabilecek. Burada ismi verilen ilk işletmeler Seiki, Akustik, Stream System, Konka, Aiwa ve Hyundai oluyor. Samsung tarafında spesifik bir sayı açıklanmıyor ancak Tizen OS ’un Akai, RCA, Bauhn, Linsar, Sunny ve Vispera imzalı TV ’lerde karşımıza çıkacağı aktarılıyor.

Samsung Tizen OS ve LG webOS dışındaki en popüler uslu televizyon odaklı işletim sistemi ise Google imzalı Android TV oluyor. İsteyen herkese sarih olan ve Philips ile Sony gibi birçok işletmenin faal olarak uzun senelerdir kullandığı Android TV, Google ’ın ekosistemine entegre olması ve uslu özellikleriyle dikkat topluyor ve milyonlara hitap ediyor.

Samsung Tizen OS ve LG webOS LOG Görsel bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.