Steam yeni sayfası ile canlı gösteriyor: “Türkiye ’de en çok satan oyunlar”

18.02.2023
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Steam yeni sayfası ile canlı gösteriyor: “Türkiye ’de en çok satan oyunlar”

Steam, canlı olarak çalışan yeni sayfası ile “Türkiye ’de en çok satan oyunları” gözler önüne serdi. Aktüel lider oldukça afallattı.

PC için dijital reyin satışı denildiği zaman akla gelen ilk platform olan Steam, yenilenen “çok satanlar” sayfası ile ülkeler bazında reel zamanlı en çok satan oyunları listelemeye başladı. Buradan ulaşabileceğiniz sayfada Türkiye ’nin aktüel lideri afallatıcı biçimde bütün 1.099 TL maliyeti olan Call of Duty: Çağdaş Warfare II oldu. Şu an ön sipariş temelli satışı olan reyin, yurt dışındaki birçok pazarda da lider gidişatta. Yurt dışı maliyeti 70 dolar olan üretim için kısaca şu açıklama yapılıyor: “Call of Duty: Çağdaş Warfare II ile geri dönen efsanevi Misyon Timi 141 Cerrahlarıyla kendimizi eşi benzeri görülmemiş küresel çatışmaların ortasında buluyoruz.”

Türkiye ’de an itibarıyla en çok satan ikinci reyin yeniden ön sipariş temelli satışı yapılan 699 TL ’lik FIFA23 oluyor. Üçüncü sırada ise yüzde 50 indirimle 124 TL ’ye satılan Cyberpunk 2077 karşımıza çıkıyor. Listenin devamında iki adet ücretsiz reyin Apex Legends ve CSGO, 89 TL ’lik Tom Clancy ’s Rainbow Six Siege, 140 TL ’lik Monster Hunter Rise, 195 TL ’lik Slime Rancher 2, ücretsiz Lost Ark ve 124 TL ’lik Battlefield V yer alıyor.

Bu arada Steam ’in sayfasında reel zamanlı olarak en çok oynanan oyunlar da yer alıyor. Burada küresel olarak lider CSGO olurken, ikinci sırada Dota 2 ve Apex Legends karşımıza çıkıyor. Oynaması ücretsiz olan oyunlar sürpriz olmayacağı üzere daha fazla oyuncu sürüklüyor.

23 Eylül itibarıyla Steam ’in Türkiye ’de en çok satan 10 oyunu

Bu arada reyin demişken Epic Games Store şu an iki farklı ücretsiz reyin veriyor. İşletme tarafından oyunculara ücretsiz hediye edilen ilk üretim, daha evvel 33 TL‘ye satılan ve genel olarak sevilen oyunlardan ARK: Survival Evolved oldu. Bu reyin için şu açıklama geçildi:

“Sırlı bir adanın kıyılarında mahsur kaldın ve yaşamda kalmayı bilmek zorundasın. Bölgede gezen ilkel mahlukatları öldürmek veya evcilleştirmek için zekanı konuştur; yaşamda kalmak, üstünlük kurmak ve kaçmak için değişik oyuncularla karşılaş!”

Epic tarafından verilen değişik ücretsiz reyin ise buradan elde edebileceğiniz, genel oynanış dinçleri ile herkese hitap etmeyecek üretimlerden Gloomhaven oldu.

Steam ve en çok satan oyunlar yanında bu da alakanızı çekebilir: OPPO ’nun hazırladığı tuhaf telefon konsepti

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.