Steam Mobile uygulaması en sonunda yenilendi

10.02.2023
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Steam Mobile uygulaması en sonunda yenilendi

Çok uzun zamandır atıl vaziyette kalan ve bu surattan ciddi tenkit toplayan Steam Mobile uygulaması en sonunda yenilendi.
Steam Mobile uygulaması bugün hem iOS hem de Android için yenilendi. Çok daha hoş duran çağdaş bir arayüze geçirilen uygulama, hesabınıza istediğiniz her yerden ulaşmanıza imkân tanıyor. Yeni versiyon sayesinde artık şahıslar dolaysız olarak uygulama üzerinden PC ’lerine reyin indirebiliyor ve Steam ’e şifre yerine QR kod üzerinden giriş sunuyor. Bu gerçekten çok kullanışlı ve daha önceki kod bazlı girişi sistemine olan gereksinimi bitiriyor olmasını coşturuyor. Aktüelleme hakkında şirket kendisi şunları aktarıyor:

“Yeni bir altyapı, yeni tasarım ve yeni özelliklerle Steam mobil uygulamasını baştan alt yeniledik. Bu yeni uygulamayla; bilgisayarınızdan QR kodu tarayarak giriş yapma, daha uslu bildirimler, özelleştirilebilir sekmeler ve uzaktan indirme özelliği ile yeni kütüphane görünümü gibi ek özelliklerle, mağazada dolaşmaya, Steam Guard kodu alabilmeye ve değiş tokuş yapabilmeye devam edeceksiniz.

Uygulamadaki yeni özellikler ise şöyle açıklanıyor:

-Hesabınıza yalnızca sizin erişebilmenizi garanti edecek iki etmenli kimlik doğrulama-QR koduyla giriş: Şifre girmeden karekodu tarayarak Steam ’e giriş yapabilirsiniz-Giriş onaylaması: Bayağı Steam girişlerinizi ”Onayla” veya ”Yalanla” alternatifini kullanarak kolayca onaylayabilirsiniz-Yetkilendirilmiş makineler: Hesabınızla giriş yaptığınız makinelerin ulaşımlarını idareyin-İstediğiniz her yerden Mağaza, Topluluk ve Haberler gibi sekmelere kolay ulaşım-Reyin içeriklerinize, müzakerelere, rehberlere, yardıma ve çok daha aşırısına kütüphanenizden erişin-Telefonunuzu kullanarak uzaktan bilgisayarınıza oyunları ve aktüellemeleri indirin-Özelleştirilebilir Steam bildirimleri: İstek listesi, indirimler, yorumlar, değiş tokuşlar, münakaşalar, dostluk istekleri ve daha aşırısı-Değiş Tokuş ve Topluluk Pazarı onaylamaları: Öğeleriniz sizin onayınız olmadan stokunuzdan çıkmaz.-Mobil ekranlar için Steam ’de dolaşma tecrübeyi iyileştirildi.-Uygulamada birden fazla hesap kullanabilme takviyeyi-Özelleştirilebilir sekmeler

Steam, bundan evvel yenilenen “çok satanlar” sayfası ile ülkeler bazında reel zamanlı en çok satan oyunları listelemeye başlamasıyla gündeme gelmişti. Buradan ulaşabileceğiniz sayfada Türkiye ’de en çok satan oyunlar gözler önüne seriliyor. İşletmenin sayfasında reel zamanlı olarak en çok oynanan oyunlar da yer alıyor. Burada küresel olarak lider CSGO olurken, ikinci sırada Dota 2, üçüncü sırada PUBG, dördüncü sırada ise Apex Legends karşımıza çıkıyor.

Steam Mobile aktüellemesi yanında bu da alakanızı çekebilir: OPPO ’nun hazırladığı esrarengiz telefon konsepti

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.