Bir sonraki PlayStation 5 sürümü için olası değişiklikler gündemde

16.04.2023
2
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Bir sonraki PlayStation 5 sürümü için olası değişiklikler gündemde

Yeni nesil reyin konsolu PlayStation 5 için geleceğe müteveccih bir sızıntı yapıldı. Konsol için 2023 ’te yeni bir sürüm gelebilir.

PlayStation 5 artık çok uzun bir zamandır aramızda yer alıyor. Şimdiye kadar altta yer verdiğimiz bazı küçük donanımsal farklılıkları alan model, 2023 senesinde ise ilk asıl aktüellemeyi alabilir. Spesifik olarak eylül ayında çıkarılacağı iddia edilen “PS5 Slim” ya da “PS5 S” ismine sahip olabileceği iddia edilen yeni konsol, söylendiği kadarıyla sadece dijital olarak pazara sunulacak. Başka Bir Deyişle bu mahsulün yerleşik disk okuyucuya sahip sürümü olmayacak. Bu açıdan da yeni PS5 sürümü şimdiye oranla çok daha ince bir gövde üzerine kurulacak.

Ancak Sony kolili oyunları henüz tamamlamaya hazır değil. Bu açıdan yeni versiyon ile USB-C üzerinden irtibat kurabilen bir harici disk okuyucu da sunulacak sınıyor. Bu sayede bireyler şayet isterseler kolili reyin alıp bu aygıt ile oynamaya devam edebilecek. Henüz kesin değil ancak bu disk okuyucu mevcut dijital PS5 versiyonu için de kullanılabilir olabilir. Şirket hem yeni hem de eski konsol için bu harici disk okuyucuyu ayrı olarak satabilir.

Logitech imzalı yeni bir oyuna özel kablosuz kulaklık sızdırıldı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.