Togg, fabrikadaki üretim sürecini gösteren video paylaştı

02.02.2023
7
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Togg, fabrikadaki üretim sürecini gösteren video paylaştı

Öğreniyorsunuz dün tertip edilen aktiflikte ilk fabrikayı açan Togg, bugün bu fabrikadaki imal sürecini gösteren video paylaştı.

“Togg Teknoloji Yerleşkeyi” başlıklı yukarıyada izleyebileceğiniz videoda, şirketin ilk tamamen elektrikli taşıtı C-SUV ’un imal süreci gözler önüne seriliyor. Video içerisinde robotların kullanıldığı gövde kurulum alanından boya sistemlerine kadar bir hayli kilit bölüm karşımıza geliyor. Maliyeti ve resmi ismi hali hazırda muhakkak olmayan Togg imzalı ilk vasıta C-SUV, yapılan resmi açıklamaya göre 2023 ’şan ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Vasıta ve Togg ’un serüveni hakkındaki tüm ayrıntılara burada ulaşabilirsiniz.

Vasıta hakkında en çok merak edilen mevzu olan maliyet özelinde ise elimizde hali hazırda tek bir fikir veren aktüel açıklama bulunuyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılmış şu açıklamayı sizlerle tekerrürden paylaşıyoruz: “Başından beri de aynı şeyi söylüyoruz. Öğreniyorsunuz bu bir özel sektör yatırımı. Burada işletmenin bir maliyet siyaseti var. Başından beri şunu söylüyorlar.

‘Biz piyasaya C sınıfı SUV bir vasıtayla çıkacağız. Dolayısıyla aynı segmentteki başka bir deyişle C sınıfı SUV segmentindeki içten yanmalı, benzinli dizel vasıtalar hangi maliyetten satılıyorsa biz o maliyet marjından piyasaya gidip rekabetçi olacağız ’. Başından beri söyledikleri bu.

İkinci el vasıta sitelerindeki duyuru başlıkları değişti: “Togg almak için satıyorum”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.