GTA VI (GTA 6) sızıntısı göründüğünden daha da büyük olabilir

02.03.2023
5
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
GTA VI (GTA 6) sızıntısı göründüğünden daha da büyük olabilir

Faal olarak geliştirme düzeyinde olan GTA VI GTA 6 için geçtiğimiz gün gerçekten devasa bir sızıntı yapıldı.

GTA VI GTA 6 dün sabah saatlerinde büyük bir sızıntı iddiası ile gündeme bomba gibi düştü. Çok merak edilen üretim için çok rakamda reyin içi resim ve video paylaşıldı. Oyunun erken geliştirme safhasından alınan bu görüntülerin ilk evrede sahte olduğu düşünülüyordu. Ancak daha sonra reyin dünyasının en sağlam kaynaklardan Jason Schreier, görüntüleri Rockstar Games içerisindeki kaynaklarından doğrulattı. Evet, sızan görüntüler gerçekten yeni GTA oyununa aitti. Bunu Rockstar Games ’in sızan görüntüleri YouTube ’dan kaldırmaya başlaması da kanıtladı.

Yaşanan sızıntı başlıkta da belirttiğimiz gibi göründüğünden daha da büyük olabilir. Zira sızıntı yapanların elinde iddia edildiği kadarıyla GTA VI GTA 6 yanında GTA V GTA 5 kaynak kodları da yer alıyor. Hatta GTA V ’in kaynak kodlarını satışa çıkaran şahıs, yeni oyunun kaynak kodlarını ise şimdilik satışa çıkarmayacağını belirtiyor. “Teapotuberhacker” adını kullanan şahıs, elinde GTA 6 ’nın oynanabilir test versiyonunun olduğunu bile söylüyor ve bu şayet reelse olağanüstü görünüyor.

Bu mevzuda Rockstar Games ’in kendisine erişmesini isteyen şahıs, süreçte şirket ile “uyuşmaya varmayı” amaçlıyor. Bunun artta varsayım edebileceğiniz üzere yüklü bir para alarak süreci kapatmak ve bilgileri işletmeye iade etmek yer alıyor. 

Rockstar Games ’in böyle bir uyuşma reelleştirmesi ise muhtemel görünmüyor. Şirket kendi sahibi olduğu bilgilerin yayınlanmasını önlemek ismine sızıntıyı yapan bireye para vermek yerine büyük bir legal adım atacaktır. Gelen bilgilere göre bu mevzuda ayrıntılı bir soruşturma açan firma, sızan bilgilerde görülen bazı ispatlar üzerinden süreçten mesul şahıs ve bireyleri tespit etmeye başlamış durumda.

iPhone 14 Pro ivedisi için ilk teçhizatsal mesele ortaya çıktı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.