Tesla, Türkiye hızlı şarj istasyonları için güncelleme yaptı

10.06.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Tesla, Türkiye hızlı şarj istasyonları için güncelleme yaptı

Türkiye ’de açılacak Tesla Superchargers şarj istasyonları için aktüelleme geçildi. Firma artık daha spesifik adresler veriyor.

Dev elektrikli taşıt üreticisi biliyorsunuz kurulan Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited adlı işletme üzerinden Türkiye ’de harekâta başlamaya hazırlanıyor. Tesla ’nın Türkiye ’deki en ehemmiyetli adı daha evvel Lufthansa Türkiye-Irak CEO ’su olarak misyon yapan Kemal Geçer olacak. İşletme “Model” tezsi taşıtlarını Türkiye ’ye getirme düzeyinde, bu taşıtlar için süratli şarj istasyonları da kuruyor. Bu bağlamda Tesla ’nın resmî sitesinde Türkiye merkezli “Tesla Superchargers” süratli şarj istasyonları listeleniyor.

Şimdiye kadar listede İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek ve Konya lokasyonları yer alıyordu. Bugün bu listede bir aktüellemeye giden firma, ilk olarak kurulan şarj istasyonları için spesifik sarih adresler paylaşmaya başladı.

Halen “yakında” ibaresine sahip istasyonlar arasına bugün yenileri de ilave edildi. Artık listede iki değişik Balıkesir, iki değişik İzmir ve iki değişik Bursa lokasyonu bulunuyor. Daha evvel bu konumlarda tek istasyon görünüyordu Türkiye merkezli Tesla Superchargers istasyonlarının ne zaman açılacağı ise ne yazık ki halen net olarak bilinmiyor.

İşletmenin kurduğu istasyonları genelde yalnızca ana şarj birimlerinden oluşuyor ve böylece süratli biçimde operasyonel hale getirilebiliyor. Bu sayede dev üreticinin dünya genelinde çok büyük bir şarj ağı bulunuyor. İstasyonlar gibi işletmenin Türkiye harekâtı için de henüz resmi başlangıç tarihi verilmiyor.

Firma artık şarj istasyonlarının spesifik adreslerini paylaşıyor

Tesla çalışmaları yanında bu da alakanızı çekebilir: Ferrari ’nin soluk kesen otomobili ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.