Photoshop ile eski fotoğrafları yenileme süreci çok kolay hale geldi

02.02.2023
88
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Photoshop ile eski fotoğrafları yenileme süreci çok kolay hale geldi

Adobe, tertip edilen Adobe MAX 2022 kapsamında Photoshop için birçok bülten asıllaştırdı. Bunlar arasında bir filtre de yer alıyordu.

Adobe, en çok kullanılan yazılımlarından Photoshop için birçok yeni özellik ve teknoloji geliştiriyor. İşte bunların en yenisi suni akıl Adobe Sensei temelli “uslu filtreler” arasına dahil edilen “resim onarımı Photo Restoration” oldu. Bu suni akıl takviyeli yeni resim filtresi, tek tuşla çok daha önceki resimleri düzenliyor ya da başka bir deyişle restore ederek geleceğe taşıyabiliyor. Daha Önceki resimlere sanki can veren ve çok büyük zaman kazandıran filtre, yapılan sınamalara bakılırsa gerçekten iyi çalışıyor. Filtrenin yapabildiklerini dolaysız olarak yukarıyadaki video da sarih olarak gözler önüne seriyor.

Yeni geliştirilen filtre ile düzenlenen daha önceki resimlere, yeniden Photoshop için sunulan uslu fitreler arasında yer alan “renklendirme Colorize” ile renk de verilebiliyor. Bu sayede tek tuşla siyah-beyaz resimler renkli hale getirilebiliyor. Kurulan suni akıl sistemi resimdeki şahısları idrak ediyor ve cilt tonunu hoş biçimde idrak ederek reelci neticeler ortaya koyabiliyor. Bu yeni sunulan olanaklardan faydalanmak için Photoshop ’un fiyatlı abonesi olmanız ve yazılımın “2023” versiyonuna aktüelleme yapmanız yeterli oluyor.

Peki Photoshop için kullanıma çıkan öbür yeni özellikler neler? Üzerinden geçmek ismine şirketin devamlı büyüyen suni akıl sistemi sayesinde artık otomatik tercih sürecinde çıta yükseliyor. Tek tıklama ile çalışan otomatik obje seçme taşıtı artık çok daha ayrıntılı çıktılar verebiliyor. Sistem aktüelleme ile objeleri birbirinden daha iyi ayırıyor ve saçları hiç olmadığı kadar iyi biçimde belirleyerek ayırabiliyor.

Paylaşım sürecini geliştirmek ismine “Tahlil için Paylaş” özelliği getirilen Photoshop, bu altyapıda yapılan çalışmaların alıcılara bir web bağlantısı olarak paylaşılmasına imkân tanıyor. Bu sistem alıcı ile tasarımcı arasındaki ortak çalışma sürecini çok kolaylaştıracak balakası veriliyor.

Bu arada henüz kullanımda olmayan başka yenilikler de gündemde. Misalin henüz çıkmayan ancak üzerinde faal olarak çalışılan bir suni akıl sistemi, bireylerin seçtiği birden fazla resmi reelci biçimde bir araya getirebiliyor. Uslu bir kurulum sistemi olan bu altyapı, resimleri suni akıl ile inceleme ediyor ve gölge ile ışıkları olabilecek en reelci biçimde uyguluyor.

Şimdilik Project Clever Composites olarak adlandırılan harmanlama sistemi için konuşan Adobe mühendisi, “geliştirdiğimiz teknoloji, anlamsal ayrıştırma, birleştirmeye uygun arama, nesne birleştirme için ölçek ile konum varsayımı, renk tonu yalan, aydınlatma varsayımı, gölge oluşturma ve öbür bazı ayrıntıları belirleme noktasında çoklu derin bilme modelleri ve milyonlarca bilgi noktası kullanıyor.” açıklamasında bulunuyor.

Not: Görsel kaynak TechRadar.

Photoshop ile daha önceki resim yenileme yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.