Twitter CEO ’su olacak gibi duran Elon Musk ’a ilk uyarı geldi

28.04.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Twitter CEO ’su olacak gibi duran Elon Musk ’a ilk uyarı geldi

Uzun vakittir gündemde olan mevzu bugün kapandı ve Twitter resmen Elon Musk tarafından satın alındı. Bu hücum özelinde gündem oldukça yoğun.

Dün bir açıklama yapan Elon Musk, “para için değil, insanlığa destek etmek için Twitter ’ı aldım” dedi ve bunun üstüne bir hayli işten çıkarmaya başladı. Misalin şirket işletmenin satın aldıktan hemen sonra ilk iş olarak Jack Dorsey ’den sonra Twitter ’ın CEO ’luk görevini üstlenen Parag Agrawal‘ı kovdu. Aynı zamanda işletmenin CFO ’su Ned Segal için de kapının yolu gösterildi. Buna ek olarak işletmenin siyaset şefi Vijaya Gadde, genel danışman Sean Edgett ve baş alıcı mesulü Sarah Personette de kovulan ehemmiyetli adlar arasında yer alıyordu.

Mevcut CEO kovulduğu için bugün en çok sorulan suallerden birisi “Twitter ’ın yeni CEO ’su kim olacak?” oldu. Bunun yanıtı şimdilik yüzde 100 kesin değil ancak gelen bilgilere göre CEO ’luk görevini bir müddet bizzat Elon Musk üstlenebilir. Ancak Musk ’ın bu görevde uzun müddet kalmak istemediği, en uygun zamanda Twitter ’ın başına kendisine uygun yeni bir CEO getireceği aktarılıyor. Bu vaziyet, SpaceX ve Tesla‘nın da başında da olan bir birey için çok manalı görünüyor.

Elon Musk bugün Twitter ’ı satın aldıktan sonra resmi hesabından Twitter ’ın kuş temelli logosuna yollama yaparak “Kuş Serbestleştirildi” dedi. Buna bir yanıt veren Avrupa Kurulu ’nun internetten mesul azalarından Thierry Breton, “Avrupa ’da kuş bizim kaidelerimize göre uçacak” dedi sarih olarak Musk ’a bir ihtarda bulundu. Musk, Twitter ’da istediği gibi saldırılar yapabileceğini düşünüyor ancak işletmelerin üstünde tertip edici müesseseler bulunuyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.