Samsung telefonlar için yeni kamera özelleştirme uygulaması: “Camera Assistant”

08.05.2023
9
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Samsung telefonlar için yeni kamera özelleştirme uygulaması: “Camera Assistant”

Samsung, Galaxy telefon modelleri için yeni geliştirdiği resmi bir kamera uygulamasını kullanıma açtı. Camera Assistant geldi.

Samsung, Galaxy modelleri için özel kamera uygulamaları hazırlamayı sürdürüyor. Bundan evvel ayrıntılarına burada yer verdiğimiz Expert RAW ile ses getiren işletme, bu sefer Camera Assistant ile karşımızda yer alıyor. Bu yeni uygulama tek başına çekim için kullanılabilecek bir kamera uygulaması değil. Camera Assistant ’ın emeli telefonun ana kamera uygulamasını daha fazla özelleştirilebilir hale getirmek. Yeni çıkan uygulama, işletme tarafından yapılan açıklamaya göre bireylere otomatik HDR özelliğini temelli olarak kapatıp açma bahtı tanıyor.

Bu uygulama ile çekilen resimlerdeki aşikar ayrıntılar otomatik olarak yumuşatılabiliyor Daha bulanık bir görüntü sunuyor ve resim niteliğini düşürüyor olsa da daha süratli çekim modu devreye alınabiliyor. Bu uygulama üzerinden resim moduna dayanağı da eklenebiliyor. Bu ayar etkin edilirse deklanşöre basıldığı zaman süratlice video kaydı başlatılıyor.

Samsung Camera Assistant uygulaması bir otomatik lens metamorfoz ayarını da Uygulama ışık, zoom ve obje mesafesine göre en iyi lensi kendisi seçebiliyor kullanıcılarına sunuyor. HDMI üzerinden menüler ya da butonlar olmadan dışa pak canlı görüntü aktarımı getiren uygulama, kamera zaman aşımı ve zamanlı çekim sonrası tutulacak kare rakamı gibi ayarları da bünyesinde barındırıyor.

Android 13 ve üstü işletim sistemine sahip Samsung telefonlar için hazırlanan uygulama, dolaysız olarak burada Galaxy Store yer alıyor. Bu uygulamanın ileride Türkçe dil takviyeyi ile Türkiye ’de de resmi olarak etkin edilmesini bekliyoruz.

Samsung kamera özelleştirme uygulaması Camera Assistant yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.