Video odaklı TikTok için duyuruldu: “Fotoğraf Modu”

24.03.2023
4
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Video odaklı TikTok için duyuruldu: “Fotoğraf Modu”

Sosyal medyanın en ehemmiyetli platformlarından TikTok, kullanıcıların karşısına bugün resim modu ile çıktı.

Şu an hemen her sosyal medya platformu TikTok ’u kopyalıyor. Bu mevzuda TikTok ’un kendisi de boş durmuyor ve platformu geliştirmeyi sürdürüyor. Misalin bugün platform için Resim Modu duyuruldu. Bu mod sayesinde şahıslar uygulamada yüksek nitelikli resimler paylaşabilecek, bu resimlere müzik ekleyebilecek ve 2.200 şahsiyete kadar açıklama ekleyebilecek. İşletme Resim Modu sayesinde kendisini video ile ifade etmek istemeyenlere ehemmiyetli bir seçenek sunacak, bu vaziyet odağını videoya kaydıran Instagram için makûs bir haber daha olacak.

Yapılan aktüelleme kapsamında 2.200 kişilik açıklamaları video paylaşımlarına da getiren işletme, bugün video tertip etme sürecindeki taşıtları geliştirdiğini de duyurdu. Artık uygulamada daha fazla tertip etme alternatifi sunuluyor ve bunlar oldukça kullanışlı görünüyor.

Şirket bundan evvel BeReal uygulamasını kopyalaması ile gündeme gelmişti. Kaçıranlar için BeReal bir Android / iOS uygulaması ve şahısların dostları ile aynı anda resim paylaşmasını odak noktaya alıyor. Bireylere bir bildirim atan ve 2 dakika içerisinde resim sürüklemesini isteyen uygulama, bunları aynı anda göstererek enteresan bir görsel sosyal ağ kuruyor. İşte bu altyapı TikTok tarafından kopyalandı ve geçtiğimiz hafta karşımıza TikTok Now çıktı.

Now daha sonra Türkiye dahil birçok ülkede ayrı bir uygulama olarak da kullanıma sunuldu. iOS için buradan, Android için de buradan elde edilebilen bu uygulama için şu açıklama geçildi: “Now, TikTok ’un en yeni sosyal taşıtıdır. En reel anlarınızı sizin için en ehemmiyetli şahıslarla paylaşın.

Now, her gün dostlarınızla bütün olarak aynı anda bir video veya resim paylaşmanıza imkân sağlar. Her gün dostlarınızla aynı anda hem ön hem de arka kameranızı kullanarak 10 saniyelik bir video ya da reel zamanlı bir resim sürüklemeniz için size 3 dakikalık zaman veren gelişigüzel bir bildirim alırsınız.”

İşletme, Now ’da yapabileceklerinizi şunlar olarak aktarıyor:

“-10 saniyelik bir video ya da reel zamanlı bir resim paylaşmak
-Ön ve arka kameraları kullanmak
-Dostlarınızı ilave etmek ve onlarla bağlantı kurmak
-Evvelki paylaşımlardan hatıralarınıza göz atmak.

TikTok adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

TikTok Now

TikTok Now

Fiyat ÜcretsizBoyut 170 MBYükle App StoreFiyat ÜcretsizBoyut -Yükle Google Play Store

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.