Yeni OPPO Find X, Snapdragon 8 Gen 2 üzerine kurulacak

26.11.2022
4
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-
Yeni OPPO Find X, Snapdragon 8 Gen 2 üzerine kurulacak

Geçtiğimiz saatlerde tanıtılan Snapdragon 8 Gen 2 harekâtçı için ilk açıklama OPPO Türkiye ’den geldi. Yeni OPPO Find X iddialı olacak.

Tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz Snapdragon 8 Gen 2 harekâtçı özelinde bir açıklama yapan OPPO, Snapdragon Summit 2022 ’de mobil makinelerde ışın izlemeye dayalı grafik oluşturma teknolojileri mevzusunda Qualcomm Technologies ile reelleştirdiği iş birliğini duyurdu. İki firma, yeni nesil sürücü geliştirme sürecinin ilk evrelerinden itibaren iş birliğini sürdürüyor. Gösterilen büyük çabalar neticesinde kullanıcılar, amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 2 Mobil Platformu piyasaya sürüldüğünde, bütün olarak optimize edilmiş ekipman tabanlı ışın izleme özelliğini deneyimleyebilecek.

Snapdragon Summit ’te OPPO, ilk kere bir uslu telefonda Google Vertex AI Neural Architecture Search Google NAS özelliğinin sunulması gibi, Qualcomm Technologies ve Google ile iş birliği neticesinde atılan öteki adımları da katılımcılarla paylaştı. Yeni çözüm, mobil aygıtların suni zeka işlemedeki enerji bereketliliğini artırıp gecikmeleri kısaltacak.

Bunlara ek olarak Qualcomm ’un uzun vadeli ortağı olan OPPO, bir sonraki Find X tezsi amiral gemisi aygıtlarında en yeni Snapdragon 8 Gen 2 Mobil Platformuna yer vereceğini duyurdu. Platform, işletmeye göre dünya çapındaki mobil kullanıcıların video, reyin ve bağlantı tecrübelerinde çığır açacak.

Şirketin Kıdemli Başkan Dayanakçısı ve Baş Ürün Mesulü Pete Lau, mevzuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu: “OPPO ’nun Qualcomm Technologies ile sürdürdüğü iş birliği yeni bir boyut kazandı. Birlikte, mobil makinelerde inovatif teknolojilerin geliştirilmesini ve uygulanmasını destekleyen birçok ileri teknolojide araştırmalar yürüttük.

OPPO ’nun mobil grafik teknolojileri ve suni zeka alanlarındaki kapsamlı tecrübeyi ve Snapdragon 8 Gen 2 ’nin güçlü özelliklerini arda alan OPPO ve Qualcomm Technologies iş birliği, mobil ışın izleme teknolojisinde yeni bir çığır açtı ve Google NAS ’ı ilk kere uslu telefonlara sundu.

Uslu telefon tecrübesini yine belirlemek ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kullanıcıya daha üstün teknolojiler sunmak üzere, Qualcomm Technologies ile süren iş birliğimizi daha da geliştirmek istiyoruz.”

Ekipmanla süratlendirilen ışın izleme tecrübesini mobil oyunlara sunmak için OPPO ile çalışmaktan coşku dinlediklerini belirten Qualcomm Technologies Ürün İdaresinden Mesul Başkan Dayanakçısı Ziad Asghar ise, “Qualcomm Technologies ile OPPO ’nun bu alanda sürdürdüğü iş birliği, reyin geliştiricilerin masaüstü aygıtlar niteliğindeki ışın izleme teknolojilerinin tüm avantajlarından faydalanmasına imkân tanıyor. Bu çözüm, mobil aygıtlardaki reyin tecrübesinde bir sonraki seviyenin kilidini açmak için azami görsel asıllığa uygunluk, reele yakın gölgeler, kavisli yüzeylerde ışık yansımaları ve küresel aydınlatma efektleri sunuyor.

Tüm bunlar, kullanılabilir kare süratlerinde asıl zamanlı olarak sağlanıyor. İş birliği, tüm render işini içerdiğinden bu büyüme mobil reyin ekosistemini geleceğe taşıyan çok ehemmiyetli bir adımı teşkil ediyor. Bcerahatçi sınıf Snapdragon platformlarıyla desteklenen mobil aygıtlara yenilik getirme imkânlarını daha fazla keşfetmek için OPPO ile iş birliğimizi genişletmeyi amaçlıyoruz” dedi.

OPPO Türkiye bu açıklamaları yapıyor ancak Find X serisinin yeni modellerini uzun zamandır Türkiye ’ye getirmiyor. Umuyoruz bu vaziyet 2023 itibarıyla tamamen değişir.

Snapdragon 8 Gen 2 operasyonculu yeni OPPO Find X yanında bu da alakanızı çekebilir: Süratli yürümeniz için planlanan acayip ürün: Moonwalkers

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.