Westworld için yolun sonu geldi, iptal kararı alındı

11.01.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Westworld için yolun sonu geldi, iptal kararı alındı

HBO ’nun en çok hoşlanılan içerikleri arasında yer alan Westworld, yayınlanan 4. sezon sonrasında iptal edildi. 

Lisa Joy ve Jonathan Nolan imzasını taşıyan, özellikle ilk iki sezonu fantastik geçen Westworld, yapılan resmî açıklamaya göre devam etmeyecek. Genel olarak makûs bulunan üçüncü sezon ve üçüncü sezonu derleyen dördüncü sezon sonrasında dizinin bitirilmesine karar verildi. Bu mevzuda HBO ’dan gelen açıklama şöyle oldu: “Geçtiğimiz dört sezon boyunca Lisa ve Jonah izleyicileri her adımda çıtayı yükselterek us almaz bir serüven yaşattılar. Son derece maharetli oyuncuları, imalcileri ve ekibi ile Kilter Films, Bad Robot ve Warner Bros Television ’daki tüm ortaklarımıza son derece minnettarız. Bu yolculukta onlara katılmak coşku vericiydi.”

Lisa Joy ve Jonathan Nolan imzalı işleri beğeniyorsanız, Westworld sonrasında izleyebileceğiniz içerik Amazon Prime Video platformunda yer alan The Peripheral olabilir. Şimdilik dört bvefatı ekranlara gelen bilim kurgu dizisini Amazon şöyle özetliyor: “Ufak bir Appalachian kasabasında sıkışıp kalmış genç bir kadının günlük angaryalardan tek kaçışı gelişmiş bilgisayar oyunları oynamaktır. O kadar iyi bir oyuncudur ki bir firma, onu yeni bir sistemi test etmeye yollar… Ancak onu bilave eden bir sürpriz vardır. Bu reyin gibi görünen şey bir emel, aşk ve sürükleyicilik bulma hayallerini asıllaştırır… Ama ailesini de büyük bir riske atar.”

Amazon tarafından her şeyi başlatan kaptan bvefat için verilen kısa özet ise şöyle: “Yaşama dair pek alternatif sunmayan ufak bir kasabada sıkışıp kalan Flynne Fischer, gazi ağabeyi ve hasta annesi Ella ’ya destek olmak için geleceği olmayan bir işte çalışan parlak bir bilgisayar oyuncusudur. Ağabeyi onu SIM olarak bilinen gelişmiş bir oyunda takviye etmeye ikna eder. Flynne görmemesi gereken bir şey görür ve hakikat yaşamda risk kapılarını çalar.”

Başrollerinde Chloe Grace Moretz, Jack Reynor ve Gary Carr‘ın yer aldığı dizi, William Gibson‘ın Flynne ve Netherton adlı kişilikler üzerinde kurgulanan aynı isimli romanı temel alıyor. Bilim kurgu hayranı herkesin kesinlikle şans tanıması öneri edilen dizi, soluk kesen bir başlangıç yapmadı ancak bir hikâye kuruyor ve işler her geçen bvefat daha garip bir hal alıyor.

Westworld iptali yanında bu da alakanızı çekebilir: Bütün 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.