5G ’ye sahip ilk portatif oyun konsolu: Razer Edge 5G

30.05.2023
1
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
5G ’ye sahip ilk portatif oyun konsolu: Razer Edge 5G

Verizon, Razer ve Qualcomm toplandı, karşımıza 5G ’ye sahip ilk portatif reyin konsolu Razer Edge 5G çıktı.

Üç dev ismin toplandığı Razer Edge 5G, dünyanın yerleşik olarak 5G ’ye sahip ilk portatif reyin konsolu olarak üstü kapalı biçimde karşımıza çıkarıldı. Henüz bütün olarak tanıtımı yapılmayan ve tüm ayrıntıları 15 Ekim tarihinde verilecek olan aygıt, Android işletim sistemi üzerine kuruluyor ve eforunu Snapdragon G3x Gen 1 harekâtçıdan alıyor. Yüksek süratli 5G ile desteklenecek bulut oyunları Mevcut servislerin hepsi desteklenecektir yanında yerleşik olarak da reyin tecrübeyi yaşatacak bilgisi verilen ürün, alttaki ilk video paylaşımına bakılırsa oldukça standart ancak oturmuş bir tasarım ile yolda bulunuyor.

İlk evrede sadece ABD ’de satılacağı düşünülen ürün, daha evvel gösterilen bir Qualcomm ve Razer imzalı prototip üzerinden 120 Hz yenileme sürati sunan bir OLED ekrana sahip olabilir, USB-C üzerinden büyük ekranlara görüntü aktarabilir ve ön kamerası ile reyin yayıncılığı için de faal olarak kullanılabilir. Fazla pahalı olması beklenmeyen Razer Edge 5G, ABD ’de Verizon üzerinden sınırsız bir 5G bilgi koliyi ile satılabilir ve asıl bir “özgür bulut reyin tecrübeyi” getirebilir.

BREAKING: @Verizon, @Razer and @Qualcomm are teaming up on the world’s first 5G mobile gaming handheld—Razer Edge 5G! It will allow you to play your favorite games regardless of whether you are gaming in the cloud, on an app or streaming from your console. https://t.co/TYPw5xFyeF pic.twitter.com/F9Vg3CfABl

— George Koroneos

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.