Apple, iPhone SE 4 için değişik ekran tasarıları yapıyor

30.01.2023
4
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Apple, iPhone SE 4 için değişik ekran tasarıları yapıyor

Uzun zamandır gündemde olan iPhone SE 4 modeli için bugün bazı balakalar geldi. Apple model için henüz ekran kararını vermedi.

Şu an Türkiye ’de 16.999 TL başlangıç maliyeti bulunan iPhone SE, biliyorsunuz Apple ’ın sattığı aktüel en ucuz iPhone model konumunda yer alıyor. Uzun zamandır gündemde olan iddialara göreyse bu gidişat bir sonraki SE ile değişecek, yeni nesil model dolaysız olarak iPhone XR gövdesi üzerine kurulacak. Spesifik olarak yukarıyadaki gibi görünmesi bilave edilen ve iPhone SE 4 olarak da geçen bir sonraki model, ekran teknolojileri mevzusunda en sağlam kaynaklardan Ross Young ’un yeni paylaşımına göre henüz ekran mevzusunda netlik kazanmış değil.

Young, Apple ’ın şimdiden dikkat toplayan model için 6,1 inç OLED ve 5,7 inç ila 6,1 inç arası LCD olmak üzere birden fazla ekran düşündüğünü belirtiyor. Bu mevzuda son kararı henüz vermediği belirtilen teknoloji devi Apple, bu ekranlarda yüksek olasılıkla 120 Hz değil 60 Hz yenileme sürati sunacak. Telefonun ekranı hangi boyutta ya da tipte olursa olsun standart bir ekran çentiği taşıyacak. Bu çentikte Face ID ’ye eforunu veren TrueDepth kamera sistemi yer alacak.

2023 ya da daha reelci olursak 2024 senesinin hemen başında gelmesi bilave edilen SE 4, çıktığı zaman eforunu A16 Bionic harekâtçıdan alabilir. Bu telefon 2024 senesinde çıktığı zaman mevcut versiyon gibi Apple ’ın kendi satış kanalında sattığı en ucuz “aktüel” iPhone modeli olacaktır. Bu stil modeller Apple için Türkiye gibi pazarlar özelinde büyük ehemmiyet talep ediyor.

iPhone SE 4 ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.