Tam 160 km menzil getiren elektrikli bisiklet: Delfast California

30.05.2023
10
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Tam 160 km menzil getiren elektrikli bisiklet: Delfast California

Delfast firmasının hazırladığı her elektrikli bisiklet modeli fark yaratmayı başarıyor. Bu mevzuda California da donakaltmıyor.

Delfast California, tasarımsal olarak çok etkileyici bir elektrikli bisiklet modeli değil. Birçok rakibine oranla basit duran bir gövdeye sahip olan bisiklet, fütüristik çizgiden uzak ve genel olarak esrarengiz de görünüyor. Bisikletin en çok öne çıktığı yanı tasarım değil teknik altyapı ve ayrıntılar oluyor. Yapılan paylaşıma göre California ile uygun koşullar altında 960Wh batarya koliyi üzerinden bütün 160 kilometre erim elde edilebiliyor. Bu erime pedal desteği ile ulaşılabiliyor ve modelin en üstte 45 kilometre/s sürate çıkabildiği belirtiyor.

Bünyesinde bayağıda 750W, maksimumda ise 1.000W efor verebilen Bafang imzalı M620 elektrik motoru yer alan bisiklet, bu motor ile bütün 160 Nm tork getirebiliyor. Bu efor sayesinde modelin ağır sürücüleri bile ciddi yokuşlarda sorunsuz olarak götürebileceği belirtiliyor. Bu efor elbette elektrikli bisiklet modelini araziye de uygun yapıyor.

Çift süspansiyon sistemi ve küçük ancak kalın lastikler üzerine kurulan Delfast California, Rusya işgali altındaki Ukrayna merkezli işletmenin yevmiye kullanıma müteveccih ilk modeli olarak büyük satış gayelerinin merkezinde yer alıyor.

Beyaz yanında kırmız ve mavi gibi değişik renklerde de elde edilebilecek olan modelin ilk olarak Indiegogo üzerinde satılacağı aktarılıyor. Indiegogo kapsamında 2 bin dolara satılacak bisikletin, basmakalıp pazara ise 4 bin dolardan çıkarılacağı belirtiliyor.

Delfast California elektrikli bisiklet yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.