Profesyonel video çekimi için tasarlanan Sony FX30 tanıtıldı

30.05.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Profesyonel video çekimi için tasarlanan Sony FX30 tanıtıldı

Sony profesyonel kesimin lüzumlarını karşılamaya devam ediyor. Bu sefer işletmeden taşınabilir kamera Sony FX30 geldi.

Sony FX30, şirketin üst seviye görüntü niteliğine sahip videolar / filmler çekilebilecek kompakt bir modeli olarak karşımızda yer alıyor. 26 megapiksellik bir arkadan aydınlatmalı Acele Posta Servisi-C CMOS sensör üzerine kurulan kamera, bu sensör ile en üstte 4K 120 FPS 1.6 crop ile çekim yapabiliyor. 10-bit 4:2:2 ya da 4:2:0 esasında H.265 ya da H.264 AVC kayıt yapılabilen FX30, Atomos Ninja V+ kullanılırsa dışa 16-bit RAW görüntü çıkarabiliyor.

Hareketli bir dokunmatik ekrana sahip olan Acele Posta Servisi-C sensörlü sinema kamerası, elbette lens metamorfozu sunuyor ve burada rakamları oldukça artan E-Bayonet lenslerden rastgele birisi seçim edilebiliyor. Görüntü sabitleme mevzusunda iddialı olan ve yerleşik sabitleme yanında çekimlere entegre edilen bilgiler ile Catalyst üzerinden yüksek dijital görüntü sabitleme elastikliği sınan Sony FX30, birçok değişik aksesuar ile özelleştirilebiliyor.

Dikkat toplayan kamera için Sony Türkiye şunları aktarıyor: “Sony, markanın prestijli Sinema Serisinin en yeni abonesi olan FX30 ’u duyurdu. Yeni FX30, Sinema Serisinin Çift Tabanlı İstanbul Sanayi Odası, Log çekim modları ve kullanıcı tarafından içe aktarılan LUT ’ler gibi birçok profesyonel özelliğini birçok gelecek vadeden film üretimcisine hitap eden bir maliyet ile sunan bir 4K Super 35 kompakt Sinema kamerası olarak öne çıkıyor.”

Sony Electronics Görüntüleme Çözümleri Başkan Takviyecisi Yang Cheng ise “Yeni FX30, film imaline başlamak isteyen herkes için muhteşem bir tercih” diyor ve ilave ediyor: “Azami nitelikteki kameralarımızın profesyonel özelliklerinin birçoğunu, her seviyedeki film imalcileri için basitçe erişilebilir kılan bir maliyet noktasında duruyor. Bu kamera, Sinema İvedisi kameralarımızın tamamı için muhteşem bir başlangıç noktasıdır.”

Ekim ayında satışa sunulacak olan modelin yurt dışı gövde maliyeti 1.800 dolar seviyesinde yer alıyor. Kamera ileride Türkiye ’de de satılacak ancak henüz resmi Türkiye maliyeti açıklanmıyor.

Sony FX30 yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.