Samsung Galaxy A14 modelinin tasarımı ortaya çıktı

27.03.2023
3
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Samsung Galaxy A14 modelinin tasarımı ortaya çıktı

Samsung, ürün gamını büyütmeyi sürdürüyor. İşletmeden yakında orta alt seviye Samsung Galaxy A14 modeli de geliyor.

İleride yüzde 99 olasılıkla Türkiye ’de de satılacak bir uslu telefon modeli olan Samsung Galaxy A14, dolaysız olarak OnLeaks tarafından sızdırıldı. Modelin tasarımını net olarak karşımıza getiren kaynak, ortada büyük bir sürpriz olmadığını göstermiş oldu. Alıştığımız standart bir tasarıma sahip olan orta alt seviye uslu telefon, selfie kamerasını geniş bir damla çentik içerisine koyuyor ve konuma göre iyi kalınlıkta çerçeveler taşıyor. Arka kameraları gövdesine ciddi oranda entegre edilen telefon için bazı teknik ayrıntılar da verildi.

Bütün olarak 167.7 x 78.7 x 9.3mm boyutlarında olan Galaxy A14, kaynağa göre 6,8 inç FHD+ LCD oturum üzerine kuruluyor. Bu oturumun yenileme sürati henüz aktarılmıyor ancak 90 Hz mümkün görünüyor. AKILB-C ile 3.5 mm kulaklık girişi taşıyan makine, parmak izi sensörünü yan tarafına konumlandırıyor ve yüksek olasılıkla 5.000 mAh kapasitesinde bir batarya taşıyor.

Kutusundan Android 12 ile çıkacak ancak 2023 ’te Android 13 işletim sistemini de alacak Galaxy A14, Türkiye ’ye geldiği zaman büyük bir kitlenin radarına giriş yapacaktır. Ancak bunun için henüz net bir tarih yok. Telefonun yurt dışı serüveni ise 2022 bitmeden başlayabilir.

Samsung Galaxy A14 yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.