Aehra ’dan devasa bir hareketli ekrana sahip elektrikli SUV

23.12.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Aehra ’dan devasa bir hareketli ekrana sahip elektrikli SUV

Milan merkezli elektrikli otomobil şirketlerinden Aehra, devasa bir hareketli ekrana sahip elektrikli SUV modeliyle ses getiriyor.

Aehra tarafından tanıtılan yeni elektrikli SUV modeli oldukça dikkat çekici ve iddialı bir tasarıma sahip. Genel olarak atletik ve kışkırtıcı bir gövde çizgisinin seçim edildiği tamamen elektrikli otomobil, dışı kadar iç tasarımıyla da ses getirmeyi başarıyor. Tüm kapıları yukarıya doğru açılan taşıt, şirketin açıklamasına göre dört adet NBA oyuncusuna ev sahipliği yapabiliyor. Vasıtanın ne kadar büyük bir yaşam alanı sunduğunu esrarengiz bir biçimde misallendiren şirket, modelin özellikle kokpit alanına odaklanmış.

Vasıtanın kokpit kısmında boyutu bütün olarak verilmeyen devasa bir ekran yer alıyor. Bu ekranın en büyük özelliği, yukarıya ve alta doğru hareket edebiliyor olması. Taşıt hareket halindeyken ekran alta iniyor, taşıt park edildiği zaman ise yukarıya çıkıyor. Park halindeyken bu ekran sanki bir bilgisayar ekranı gibi değişik emeller için kullanılabiliyor. Burada biraz kompleks ancak manalı bir tasarım seçiminde bulunan işletme, bu ekran ile otomobil içerisinde çok etkileyici bir video / film izleme tecrübeyi elde edilebildiğini de belirtiyor.

∗Ekranın sarih ve kapalı halleri böyle görünüyor.

Bu ekran için Aehra ’nın baş tasarım mesulü Filippo Perini şunları söylüyor: “Ekran tamamen açıldığında taşıtını şarj etmek için bilave eden sürücü ya da çocuğunu mektepten almak için bilave eden bir ebeveyn film neşeyi yaşayabilir. Buna ek olarak büyük ekran video konferans görüşmeleri için de muhteşem bir çözüm sunuyor. Uslu telefonunuza veya dizüstü bilgisayarınıza bakmak yerine arkanıza dayanıp görüşmedeki tüm katılımcıları yüksek çözünürlüklü olarak görebilir ve aynı zamanda onları kristal netliğindeki ses niteliğiyle duyabilirsiniz.”

Aehra, geliştirdiği elektrikli SUV modeli ile ilk evrede Kuzey Amerika, Avrupa, Çin ve Körfez ülkelerine odaklanacaklarını açıklıyor. Şirket yalnızca SUV pazarında kalmak da istemiyor. Açıklandığı kadarıyla 2023 ’nam nisan ayında bir elektrikli sedan tanıtılacak, iki taşıt bir huysuzluk olmazsa 2025 senesinde pazara sunacak.

Aehra imzalı elektrikli SUV yanında bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava taşıtı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.