Volvo, Zeekr 009 temelli bir elektrikli MPV geliştiriyor

18.01.2023
8
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Volvo, Zeekr 009 temelli bir elektrikli MPV geliştiriyor

Volvo, Zeekr 009 temelli bir elektrikli MPV geliştiriyor. Bu vasıtanın ilk olarak Çin pazarında çıkması bilave ediliyor. Geely tesiri dağılıyor.

Tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz çok iddialı elektrikli model Zeekr 009, Volvo imzalı bir MPV modeline temel olacak. İlk olarak Çin pazarı için hazırlanacak bu vasıta, gelen balakalara göre üçüncü çeyrek içerisinde bir konsept olarak gösterilecek, 2024 senesinde de imale alınacak. İlerleyen yarıyılda diğer başka olasılığı da bulunan vasıta, Çin merkezli Geely Group ’un sahibi olduğu Volvo ’nun hedef kitlesini daha da büyütecek gib alternatif konumunda bulunuyor. Zeekr 009 üzerinden 800 kilometre ’den fazla erim ve çift elektrik motoru ile 530 beygirden fazla bir efor taşıması bilave edilen tamamen elektrikli MPV, yalnızca tasarımda ve iç yaşam alanında hakikat “Volvo” olacak gibi görünüyor.

Firma geçtiğimiz hafta abonelik mevzularında konuşmuştu. Volvo Harekât Direktörü Bjorn Annwall, bazı vasıta özelliklerinin “abonelik” ile satılması özelinde rakiplerden daha değişik düşündüklerini açıklamıştı. Annwall, “abonelik” satışı için kapıyı kapatmıyor ancak ısıtmalı koltuk gibi küçük ayrıntıları da abonelik ile satmayacaklarını belirtiyor. “Bir milyon krona araba satın alan insanlardan, koltukta ekstra ısı elde etmek için 10 kron daha ödemelerini istemeyeceğiz.” diyen Annwall, abonelik sistemini gerçekten özel ve büyük sistemleri Misalin sürücüsüz hakimiyet satmak için kullanmak istediklerini aktarıyor.

Yıllar evvel standart hale gelmiş sistemlerin abonelik ismi altında parayla satılması günümüzde çok yanlış görünüyor ve sürücüler arasında da çok tepki sürüklüyor. Vasıtada ekipmansal olarak bulunan bir özelliğin, büyük paralar verilen “lüks” otomobillerde aboneliğe bağlanması pek sürdürülebilir durmuyor.

Volvo imzalı MPV yanında bu da alakanızı çekebilir: L ’Oreal işletmesinden 2023 ’te gelecek konutta saç boyama aygıtı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.