Tesla, oldukça pahalı bir kablosuz şarj makineyi tanıttı

23.12.2022
17
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Tesla, oldukça pahalı bir kablosuz şarj makineyi tanıttı

2023 içerisinde Lufthansa ’dan ufalayan Kemal Geçer liderliğinde Türkiye pazarına girecek dev elektrikli otomobil üreticisi Tesla, bugün bir kablosuz şarj makineyi tanıttı.

İlk kere otomobil dışında ürün tanıtmayan, ekstra kazanç olması için değişik ürünlerin satışını uzun zamandır reelleştiren Tesla, bu sefer bütün 300 dolarlık kablosuz şarj makineyi ile ses getirdi. Biraz Cybertruck ’tan esin alınarak hazırlanan ürün, buradan alınabiliyor ve çoklu kablosuz şarj desteğiyle geliyor. Başka Bir Deyişle bu üründe Qi destekli iki değişik ürün aynı anda doldurulabiliyor. Yapısı gereği yan yana iki değişik telefonu şarj etmek için de kullanılabilen Tesla Wireless Charging Platform isimli aygıt, çoğu birey tarafından aynı anda telefonunu ve kablosuz kulaklığını şarj etmek için kullanılacaktır.

Pazardaki suratlarca seçenekten ekstra olarak sunduğu bir ayrıntı bulunmayan ürün, 65W ’lık bir USB-C efor adaptörü ile geliyor ve makinelere 15W efor aktarıyor. Peki bu 300 dolarlık yüksek maliyet nereden geliyor? Burada ilk olarak marka ismi satılıyor. İkinci olarak ürün alüminyum gövde ve alkantara yüzey kaplamasına sahip. Ayrıca kablosuz şarj makinesinde manyetik bir bacak kısmı yer alıyor. Bu kısım standa istenirse açı veriyor, istenmezse çıkarılabiliyor.

Firma dün de yeni Model S ve Model X taşıtlarına yerleştirdiği hareketli ekran için kısa bir tanıtım videosu paylaşmasıyla ses getirmişti. Dolaysız olarak burada ya da altta izleyebileceğiniz Instagram merkezli videoda, yeni taşıtlardaki büyük boyutlu merkezi ekranın sağa ve sola doğru hareketi gözler önüne seriliyor. Bu sayede isterse sürücü isterse de yolcu daha rahat bir görüş açısı elde edebiliyor. Şayet istenmiyorsa ekran merkezde de yakalanmaya devam edilebiliyor.

View this post on Instagram

A post shared by Tesla @teslamotors

Tesla kablosuz şarj makineyi yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.