Tesla Cybertruck için imal çalışmaları sürüyor

11.12.2022
1
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Tesla Cybertruck için imal çalışmaları sürüyor

Enteresan tasarımlı Tesla Cybertruck henüz yollara çıkmadı. İşletme bunu asla dönüştürmek ismine çalışmalara devam ediyor.

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck, şayet bir mesele olmazsa 2023 ’şöhret ilk yarısı içerisinde yapıma alınacak ve sonrasında yollara çıkarılacak. İşletmenin yaşanan imal meseleleri ve global tedarik meseleleri sebebiyle ciddi biçimde geriye ittiği Cybertruck, bugün yeniden gündemde. Zira vasıta için yüksek olasılıkla test için sınama imalinden çıkan bir gövde görüntülendi. Hemen alttaki resimde görebileceğiniz bu gövde, vasıtanın ilk gösterilen tasarım çizgisini gözeteceğini bir defa daha ispatlıyor. Cybertruck için çok büyük pres aygıtları aldığı bilinen Tesla, vasıtanın gövdesi için şu iddialı açıklamayı yapıyor:

“Cybertruck, had safhada dayanıklılık ve yolcu gözetmesi sunan bir dış kabuk üzerine inşa ediliyor. Neredeyse aşılmaz dış iskelet başta olmak üzere, “Soğuk Haddelenmiş Ultra Sert 30X” paslanmaz çelik gövde ve “Tesla Armor” sırçaya kadar her bileşen üstün efor ve dayanıklılık için planlanmıştır.”

Vasıta en son Twitter ’da paylaşılan altta izleyebileceğiniz videoda görülen son haliyle ses getirmişti. Tasarımı hali hazırda ciddi biçimde tartışılan vasıta, buradaki son halinde de ilk tanıtım yapılan versiyondan fazla değişik görünmüyordu. Ancak yeniden de arka kısımda dikkatlerden kaçmayan bazı farklılıklar bulunuyor. En son prototip versiyonun artta orijinal versiyondan daha değişik bir LED stop ekibine geçildiği görülüyor.  Artık daha parçalı ve iki katlı bir aydınlatma kullanılıyor.

Tesla makes the absolute coolest acemi for adults. Who else loves the cybertruck? $TSLA pic.twitter.com/cPcggvMktA

— S3XY ASTRO @AstroS3xy October 22, 2022

Geri vites ışıkları plakanın yanına konumlandırılan Tesla Cybertruck, videosu paylaşılan versiyonda sarihte duran bir çeki demiri taşıyor. Bunun piyasaya çıkan versiyonda da böyle olup olmayacağı hali hazırda bütün olarak bilinmiyor.

Cybertruck bundan evvel de bir açıklama ile ses getirmişti. Elon Musk ’ın açıklamasına karşın vasıta ciddi seviyede su geçirmez olacak. İddialı model bu sayede kısa müddetliğine de olsa bir tekne gibi su üstünde kalabilecek ve yol alabilecek. Elon Musk ’ın iddiasına göre gövdesi bahsi geçen sürece çok uygun olan Cybertruck, bu sayede ırmakları, gölleri ve hatta enteresan biçimde çok dalgalı olmayan denizleri bile geçebilecek.

Tesla Cybertruck tasarımından çok bu alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava taşıtı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.