Elon Musk, yeni Tesla CEO ’sunu seçmiş olabilir

11.12.2022
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elon Musk, yeni Tesla CEO ’sunu seçmiş olabilir

Ortaya çıkan balakalara göre Elon Musk, yeni Tesla CEO ’sunu seçmiş olabilir. Bu mevzuda ismi geçen ad Tom Zhu Xiaotong.

Tom Zhu Xiaotong, Tesla ’ya netlikle yabancı bir ad değil. 2023 ’şöhret başında Türkiye harekâtına da başlayacak firmaya 2014 senesinde katılan Tom Zhu Xiaotong, şu an etkin olarak Tesla ’nın Çin operasyonuna idarıyor ve başarılarıyla firma içerisinde sayılan birisi konumunda bulunuyor. Tesla ’ya firmanın Çin ’deki “Supercharger Süratli şarj istasyonları” programının mesulü olarak katıldığı aktarılan Xiaotong, küresel başkan takviyecisi ve ardından Veronica Wu ’nun firmadan ayrılmasının ardından Çin ’deki harekât başkanlığına terfi etmiş oldukça tecrübeli bir ad olarak dikkat çekiyor.

Firmanın yapım kapasitesini ve satışlarını olağanüstü oranda artıran Gigafactory Shanghai fabrikasının kurulmasında da büyük bir payı bulunan Tom Zhu Xiaotong, Elon Musk ’ın yerine oldukça uygun görünüyor. Xiaotong ’un şu an ABD ’de olduğu ve CEO ’luğu almadan evvel oradaki harekâtı bildiği de gelen balakalar arasında yer alıyor.

Elon Musk şu an Tesla yanında SpaceX ve Twitter ’ın da CEO ’su olarak görev yapıyor. Geçtiğimiz ay Twitter ’ın başında kalmak istemediğini dile getiren Musk, 2023 ’te Tesla yanında SpaceX ’in de CEO ’luk görevini bırakabilir, bu sayede başka projeler için daha fazla zaman bulabilir. Musk ’ın sahibi olduğu Twitter harici tüm işletmeler şu an kendi kendisine yetecek konumda bulunuyor.

Tesla Elon Musk ve Tom Zhu Xiaotong LOG Tasarım

Tesla Elon Musk ve Tom Zhu Xiaotong LOG Tasarım

∗Tom Zhu Xiaotong ve Elon Musk yan yana

Tesla ve Elon Musk detayları bu da alakanızı çekebilir: Franky Zapata ’dan yeni hava vasıtayı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.