Katlanabilir iPhone evvelinde bir katlanabilir iPad gelebilir

30.11.2022
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Katlanabilir iPhone evvelinde bir katlanabilir iPad gelebilir

Apple, katlanabilir ekranlı makineler üzerinde çalışıyor. Yeni balakalara göreyse ilk olarak katlanabilir iPad yolda olabilir.

Display Supply Chain Consultants DSCC analisti Ross Young, geçtiğimiz aylarda ilk katlanabilir iPhone modelinin 2025 senesinden evvel karşımıza çıkmayacağını aktarmıştı. Ross Young bunun yanında Apple ’ın 20 inç katlanabilir ekrana sahip bir MacBook tasarıyı olduğunu da söylemişti. MacBook ’lara şimdiye kadar dokunmatik ekran bile getirmeyen teknoloji devi, burada tuhaf bir tasarı yapıyor denilmiş ve bu haber aşırısıyla ses getirmişti.

Daha sonra konuşan Apple tarafına müteveccih sağlam kaynaklardan Mark Gurman da böyle bir çalışma hakkında duyumlar aldığını aktarmıştı. Gurman, şirket 2025 ya da 2026 sonrasında satışa sunmak ismine bir katlanabilir ekranlı MacBook / iPad hibriti üzerinde çalışıyor demişti.

Sürece bugün CCS Insight tahlilcisi Ben Wood da dahil oldu. Wood, CNBC merkezli olarak verdiği mülakat kapsamında Apple ’ın 2024 senesinde karşımıza bir katlanabilir iPad ile çıkacağını iddia etti. Wood ’a göre katlanabilir iPhone ’dan evvel “katlanabilir ekran adımı” ilk olarak bir iPad üzerinde atılacak. Wood, mevcut koşullar altında “Apple ’ın katlanabilir bir iPhone yapması manalı değil” yorumunu getiriyor.

Apple ’ın bu ürün için şimdiden LG Display ile ortaklık kurduğu da biliniyor. Dünyanın en ehemmiyetli ekran üreticilerinden olan LG Display, katlanabilir ekranlar mevzusunda şimdiden çok büyük bir tecrübeye sahip ve Apple için çok iyi bir seçim olarak görünüyor.

Apple ile LG Display imzalı ekranların, Samsung tarafından da kullanıldığı gibi katlanabilen ince bir sırça üzerine kurulduğu gelen balakalar arasında yer alıyor. Başka Bir Deyişle teknoloji devi plastik bazlı bir ekran ile çıkış yapmak istemiyor.

Katlanabilir iPad yanında bu da dikkat çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.