Apple Music, TV+ ve One yurt dışında zamlandı

30.11.2022
4
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Apple Music, TV+ ve One yurt dışında zamlandı

Teknoloji devi Apple, Spotify rakibi Apple Music servisi ile TV+ ve One için yurt dışında zam kararı aldıklarını duyurdu.

Apple Music, Apple TV+ ve Apple One abonelik kutularının ABD maliyetleri bugün biraz daha yüksek hale geldi. Music tarafında bireysel kutuya 1 dolar, aile tasarısına ise 2 dolarlık bir zam yapıldı. TV+ için ABD maliyeti aylık 2 dolar, senelik alternatifte ise 10 dolar artırılmış gidişatta. Apple ’ın birçok servisini bi araya getiren Apple One koliyi ise bireysel tasarıda 2 dolar, aile tasarısında ise 3 dolar artırıldı. Apple ’ın bu maliyet çoğalışlarını henüz ABD dışına çıkarmadığı aktarılıyor. Apple TV+ ve Apple One Türkiye ’de faal değil. Türkiye ’deki Apple Music abonelik fiyatları ise henüz artırılmış değil.

Apple yapılan çoğalışlar hakkında şunları aktarıyor: “Apple Music, Apple TV+ ve Apple One abonelik maliyetleri bugünden itibaren çoğalacak. Apple Music ’te yapılan farklılık, lisans maliyetlerindeki çoğalıştan kaynaklanıyor ve bunun karşılığında sanatçılar ile söz yazarları müziklerinin yayınlanması karşılığında daha fazla kazanabilecekler. Ayrıca Apple Music ’i dünyanın en iyi müzik dinleme tecrübesini suna haline getiren yenilikçi özellikler ilave etmeye devam ediyoruz.

Apple TV+ ’ı çok düşük bir maliyetle sunduk zira işe yalnızca birkaç dizi ve filmle başladık. Üç sene sonra Apple TV+, dünyanın en yaratıcı hikâye anlatıcılarının mükâfatlı ve büyük beğeni toplayan dizilerinden, uzun metrajlı filmlerinden, belgesellerinden, çocuk ve aile cümbüşlerinden oluşan geniş bir seçkiye ev sahipliği yapıyor.”

Apple Music için Türkiye ’de senenin başında bir çoğalış olmuştu. Senenin başında servise abone olmak içi aylık en az 13,99 TL verilmesi gerekiyordu. Şayet talebeyseniz maliyet 6,99 TL ’ye düşerken, aylık 20,99 TL ’lik bir aile kutuyu da sunuluyordu. Daha sonra ise bu kutulara ve maliyetlere zam gelmişti. Talebe koliyi artık aylık 9,99 TL seviyesinde yer alıyor. Sıradan bireysel abonelik aylık 19,99 TL‘ye alınabiliyor. Aile koliyi ise aylık 29,99 TL‘ye elde edilebiliyor.

Türkiye ’de de büyük bir kullanıcı kitlesine erişen Apple Music, en son bir km taşıyla gündeme gelmişti. Servis ilk çıktığında 30 milyon şarkıya ev sahipliği yapıyordu. Daha sonra bu sayının 75 milyona yükseldiği aktarıldı. En son ise resmi bir açıklama ile 100 milyonun geri kaldığı duyuruldu. Spotify ’ın ise en son açıklanan bilgilere göre fihristinde 85 milyondan fazla şarkı yer alıyor. 100 milyonu bir km taşı olarak gören Apple, bu kadar büyük bir arşive karşın insanlar tarafından oluşturulan listelere büyük önemsemeyi sürdürdüklerini de aktarıyor.

Apple Music maliyet çoğalışı yanında bu da alakanızı çekebilir: L ’Oreal şirketinden 2023 ’te gelecek evde saç boyama aygıtı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.