Gelin, Levent Tuna imzalı Ford Pro Electric SuperVan ile bir tur atın [Video]

10.01.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Gelin, Levent Tuna imzalı Ford Pro Electric SuperVan ile bir tur atın [Video]

Dev otomobil üreticisi Ford, elektrikli Ford Pro Electric SuperVan ile değişik gösterimler yapmaya devam ediyor.

Ford, daha evvel de söylediğimiz gibi herkese müteveccih taşıtlar yanında eşi benzeri olmayan özel çalışmaları da bırakmıyor. Bunların sonuncusu geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkan ve tasarımıyla gerçekten çok ses getiren Ford Pro Electric SuperVan olmuştu. “Şimdiye Kadarki En Süratli Transit” mottosuyla görücüye çıkarılan ve dolaysız olarak “Levent Tuna” tarafından tasarlanan taşıt, atası 1971 Ford Supervan ’dan gelen genleriyle asıl anlamda sınırları zorluyor.

Çok çağdaş görünen ve özellikle rüzgarlık gibi kullanılan sarih yapılı arka kısmıyla dikkat toplayan Pro Electric SuperVan, tasarımı kadar teknik özellikleriyle de nefes kesiyor. Kaçıranlar için bu taşıt taşıdığı dört adet elektrik motoru ile bütün 2 bin beygir efor üretebiliyor.

Bu kadar yüksek eforu geçtiğimiz ay dünyanın en güç pistlerinden birisi olan Nordschleife üzerinde test eden Ford, taşıtı bu sefer başka bir pist aktifliği kapsamında karşımıza çıkardı. AutoTopNL YouTube kanalı tarafından bu faallik kapsamında görüntülenen ve videosu çekilen taşıt, kendi sınıfında değişik bir seviyede yer alıyor. Yukarıyada izleyebileceğiniz YouTube videosunda, vasıtanın kokpitine geçerek tur atıyor ve etkileyici sesini çok net biçimde duyabiliyoruz.

Bünyesinde sıvı soğutmalı 50-kWh batarya koliyi bulunan taşıt, bu bataryayı süratli şarj üzerinden 45 dakikada yüksek cümbüş için hazır hale getirebiliyor. Emeli yüksek erim olmadığından net bir erim kıymeti verilmeyen Pro Electric SuperVan, şirketin açıklamasına göre 0 ’dan 100 kilometre/s sürate sadece 2 saniyenin altında çıkabiliyor. Bu vasıtanın elbette üretilip satılma gibi bir emeli bulunmuyor. Ford bu taşıtı bir test platformu olarak kullanıyor gibi görünüyor.

∗Bu da vasıtanın Ford tarafından yayımlanan resmi tanıtım videosu. Levent Tuna ’yı bu harika tasarım için bir kere daha tebrik ediyoruz.

Ford Pro Electric SuperVan yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobili ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.