Samsung, yeni reklamında yeniden iPhone kullanıcıları ile dalga geçti [Video]

30.11.2022
0
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Samsung, yeni reklamında yeniden iPhone kullanıcıları ile dalga geçti [Video]

Samsung, yeni yayınladığı reklamında yeniden iPhone kullanıcıları ile dalga geçti. İşletme bu tepki sürükleyen reklamlardan bir cinsli bırakmıyor.

Samsung, yayınladığı “On the Fence” adlı yukarıyada izleyebileceğiniz kısa reklam filminde katlanabilir telefonları üzerinden bir defa daha iPhone kullanıcılarını hedef aldı. Bu reklamda Samsung tarafına geçmek isteyen bir iPhone kullanıcısı karşımıza çıkıyor. Bu şahıs Samsung tarafına geçmek istiyor zira orada Apple tarafında olmayan katlanabilir telefonların olduğunu aktarıyor.

iPhone kullanıcıları ise çitin üstünde duran şahsa Samsung tarafına geçmemesi gerektiğini, katlanabilir makinelerin Apple tarafına gelmesini bilave etmeleri gerektiğini söylüyor. Bireyin buna cevabı ise “Neden? Katlanabilir telefonlar hali hazırda Samsung tarafında” oluyor. iPhone kullanıcılarının buna cevabı ise “bizim hep yaptığımız bu, biz bilaveleriz” oluyor.

Samsung bu kısımda katlanabilir telefonların henüz Apple dünyasında olmaması yanında birçok yeni teknolojinin iPhone tarafına geç gelmesine yollama yapıyor. Apple şu an Android telefonlarda uzun zamandır yer alan periskop kamera gibi birçok teknolojiye yer vermiyor. Misalin her zaman sarih ekran özelliği bile ancak iPhone 14 Pro acelesi ile 2022 senesinde Apple dünyasına dahil edildi.

Waiting for something innovative and fun? Can ’t relate. https://t.co/NONVD1q9Ax

— Android @Android November 3, 2022

∗Bu Twitter bağlantısı üzerinden de izleyebileceğiniz Samsung reklamını Google ’ın resmi Android hesabı da öne çıkardı.

Samsung, Apple ’a müteveccih daha evvel de çok rakamda reklam yayınladı. İşletme bir ara Apple ’ın iPhone ’larda çentik kullanması ile dalga geçiyordu ve bunun için büyük bir reklam acelesi yayınlamıştı. İşletme artık çentikle dalga geçmiyor zira artık kendisinin de çentikli ekrana sahip bir mahsulü Galaxy Tab S8 Ultra bulunuyor.

Peki Apple ’dan katlanabilir ekranlı bir iPhone gelmeyecek mi? Apple bildiğimiz kadarıyla bu mevzuda çalışıyor. Ancak son sızıntılara göre Apple katlanabilir ekranlı bir iPhone ’dan evvel karşımıza bir katlanabilir ekranlı iPad çıkaracak. Display Supply Chain Consultants DSCC analisti Ross Young, geçtiğimiz aylarda ilk katlanabilir iPhone modelinin 2025 senesinden evvel karşımıza çıkmayacağını aktarmıştı. Ross Young bunun yanında Apple ’ın 20 inç katlanabilir ekrana sahip bir MacBook tasarıyı olduğunu da söylemişti.

Daha sonra konuşan Apple tarafına müteveccih sağlam kaynaklardan Mark Gurman da böyle bir çalışma hakkında duyumlar aldığını aktarmıştı. Gurman, işletme 2025 ya da 2026 sonrasında satışa sunmak ismine bir katlanabilir ekranlı MacBook / iPad hibriti üzerinde çalışıyor demişti.

Sürece daha sonra CCS Insight analisti Ben Wood da dahil olmuş, Wood  verdiği ziyaret kapsamında Apple ’ın 2024 senesinde karşımıza bir katlanabilir iPad ile çıkacağını iddia etmişti. Wood ’a göre katlanabilir iPhone ’dan evvel “katlanabilir ekran adımı” ilk olarak bir iPad üzerinde atılacak. Wood, mevcut koşullar altında “Apple ’ın katlanabilir bir iPhone yapması anlamlı değil” yorumunu getiriyor. Katlanabilir iPhone ’un 2025 sonrasında pazara çıkabileceği ve en az 2.500 dolara sahip olabileceği de iddia ediliyor.

Samsung ve iPhone reklamı yanında bu da dikkat çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.