Apple, son çeyrek sonuçları ile yine nefes kesti

30.04.2023
2
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Apple, son çeyrek sonuçları ile yine nefes kesti

Apple, son yarıyılda donakaltmadığı üzere yeniden devasa bir finansal çeyrek neticeyi açıkladı. Şirket sanki para basmaya devam ediyor.

Apple, kendisi için geride kalan bir evvelki çeyrekte 83 milyar dolar kazanç ve 19,4 milyar dolar net kâr elde etmişti. Dün gece ayrıntıları verilen son çeyrekte ise şirket 90,1 milyar dolar kazanç ve 20,7 milyar dolar net kâr açıkladı. Yalnızca üç aylık yarıyılda elde edilen bu sayılar bir defa daha soluk keserken, şirket bu neticeler ile alandaki tüm rakiplerini yeniden geride vazgeçmeyi muvaffak oldu. Pandemiden sonra başlayan ekonomik vaziyetler, öbür negatiflikler ve bozulan / maliyeti artan tedarik hatlarına karşın iyi bir çeyrek yarıyılını daha geride vazgeçen teknoloji devi Apple, en çok kazancı yeniden iPhone ’lar üzerinden elde etti.

İşletmenin en çok para kazandığı ikinci alan bir evvelki çeyrekte de olduğu gibi servisler oldu. Apple servisleri küresel olarak 900 milyon azayı geride vazgeçti. Daha spesifik olarak bakarsak Apple, son üç aylık yarıyılda yalnızca iPhone satışlarından 42,6 milyar dolar kazancı kasasına koymayı muvaffak oldu. Şirket servislerden 19,1 milyar dolar, Mac ’lerden ise 11,5 milyar dolar elde etti.

Elon Musk, Twitter ’ın CEO ’su dahil üst düzey idareyicilerini kovdu

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.