Çocuklara özel Tesla Cyberquad geri çağrıldı

30.04.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Çocuklara özel Tesla Cyberquad geri çağrıldı

Cybertruck ile beraber görücüye çıkan Tesla Cyberquad ATV modeli geçtiğimiz yarıyılda çocuklar özel sürümüyle satışa çıkmıştı.

Tesla uzun bir süre evvel dolaysız olarak çocuklara müteveccih Tesla Cyberquad satmaya başlamıştı. Resmi siteye 1.900 dolar maliyet ile ilave edilen yukarıyada gördüğünüz vasıta, 2023 ’nam başında gelecek Cybertruck çizgilerini taşıyor ve kendi sınıfında oldukça iddialı görünüyordu. Anımsamak ismine bütün dolu batarya ile 24 kilometre kadar yol yapabilen tamamen elektrikli ATV, 16 kilometre/s maksimum sürate çıkabiliyor. Bu süratin güvenlik emeliyle uygulama üzerinden daha alt seviyelere sınırlandırılabileceği aktarılmıştı. Yerleşik LED aydınlatma sistemleri olan model, ayarlanabilir süspansiyon sistemi üzerine kuruluyordu.

Plastik değil çelik bir gövdesinin olduğu aktarılan bütün ismiyle “Cyberquad for Kids“, ilk tanıtıldığı zaman arkaya konumlandırılan disk fren ile rahatlıkla durdurulabiliyor denilmiş ve bu modelin 8 yaş üstü “herkese” uygun olduğu söylenmişti. Ancak bu model ABD ’nin Harcayıcı Ürün Güvenliği Müesseseyi tarafından yapılan analizler sonrasında tehlikesiz bulunmadı.

Bu surattan spesifik olarak Radio Flyer tarafından üretilen ATV geriye çağırıldı. Söylendiği kadarıyla bundan sonraki süreci dolaysız olarak Radio Flyer üstlenecek ve vasıtayı alanlara da iade özelinde geri ödeme yapılacak. Taşıtın satışı ise şu an resmi olarak iptal edilmiş durumda.

Bu arada bugün bir geri çağırma da asıl elektrikli otomobil Model 3 için yapıldı. Tesla, yazılım güncellemesi ile çözülemeyen bir sorun sebebiyle 24 bin kadar Model 3 vasıtayı geriye çağırdı. 2017-2022 seneleri arasında üretilen belirli Model 3 ’leri kapsayan bu adımın arkasında problemli emniyet kemerleri ile ilgili bir sorun yer alıyor.

Tesla Cyberquad yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.