Apple tarafından 2023 ’te tanıtılması beklenen donanım ürünleri

17.02.2023
8
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Apple tarafından 2023 ’te tanıtılması beklenen donanım ürünleri

Teknoloji devi Apple, 2023 için birçok ekipman mahsulü tasarlıyor. Peki şirketten yeni senede bütün olarak neler gelecek?

Apple, 2023 senesinde tanıtmak ismine birçok yeni ekipman mahsulü üzerinde çalışıyor. Bu mahsullerin başında elbette iPhone 15 ailesi yer alıyor. Dört değişik modelden oluşacak ailenin şimdiye kadar çıkan tüm ayrıntıları burada yer alıyor. Yeni senede geleceği hemen hemen kesin olan mahsullerden birisi çok uzun zamandır gündemde olan Reality Pro adlı karma hakikatlik başlığı. Buna ek olarak Apple ’dan 2023 ’te yeni bir HomePod da bilave ediliyor.

Apple ’dan 2023 ’ye HomePod ’a ek olarak Apple TV, HomePod ve FaceTime kamerayı bir araya getirecek uslu bir ev mahsulü de gelebilir. Bu temelde ekrana ve kameraya sahip HomePod ’un üzerinde çalışıldığı uzun zamandır gündemde yer alıyor. Apple ’dan yeni senede M3 operasyonculu yeni iMac modelleri de gelecek. Bu modeller arasında 32 inç ekranlı bir iMac Pro da olabilir.

2023 ’te 15 inç ekrana sahip MacBook Air de beklentiler arasında yer alıyor. Yeni senenin en çok ses getiren mahsullerden birisi ise Apple Silikon operasyonculu yeni Mac Pro olacak. Mac Studio ile profesyonellere yüksek performans kompakt bir bilgisayar sunan teknoloji devi, yeni Mac Pro ile çıtayı çok daha yükseltecek. Bu mahsulde yüksek olasılıkla en üstte 40 çekirdekli CPU ve 128 çekirdekli GPU ile kombinlenebilecek “M2‌ Extreme” ya da “M3 Extreme” adlı bir operasyoncuya yer verilecek.

Yeni senede hepsine ek olarak Apple Watch Series 9 uslu saat modeli de tanıtılacak. Bu modelde artık “kan şekeri” ölçüm özelliğinin sunulması bilave ediliyor. Apple ’ın bu mevzuda uzun zamandır çalıştığı biliniyor. Watch Series 8 ile “sıcaklık sensörü” kullanmaya başlayan Apple, Watch Series 9 ile “tansiyon ölçümü” mevzusunda da bir adım atabilir.

Bu arada Apple, 2022 senesini henüz kapatmadı. Şayet gelen balakalar doğruysa şirketten ekim ayında M2 temelli operasyonculara sahip yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri de gelecek. Ayrıca ekim ayı için M2 ve M2 Pro operasyonculu yeni Mac mini beklentisi de masada yer alıyor. Buna ek olarak yeni iPad ve iPad Pro modelleri de ekim ayında lanse edilecek gibi görünüyor. Apple ’ın bir ekim aktifliği yapması ise bilave edilmiyor. Söylendiği kadarıyla şirket yeni mahsulleri basın bültenleri ile duyuracak.

Peki Apple ’dan 2022 ’de şimdiye kadar hangi ekipmanlar geldi? Bu mevzuda ortaya çıkan aktüel tablo altta:

Mart ayı itibarıyla gelenler:

-Minik ancak çok güçlü bilgisayar Mac Studio
-27 inç 5K gelişmiş monitör Studio Display
-5G takviyesine sahip daha önceki tasarımlı Yeni iPhone SE
-M1 operasyoncu taşıyan 5G ’li Yeni iPad Air

Haziran ayı itibarıyla gelenler:

-M2 operasyonculu Yeni MacBook Air
-M2 operasyonculu Yeni 13 inç MacBook Pro

Eylül ayı itibarıyla gelenler:

-Dört değişik modelden oluşan iPhone 14 ailesi
-ANC performansını ikiye katlayan AirPods Pro 2
-Zorlu koşullara ve sporculara özel Watch Ultra
-Sıcaklık sensörü kazanan Watch Series 8
-Temel gereksinimler için en iyi çözüm Watch SE 2

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.