Google uygulamaları iOS 16 kilit ekranı için güncelleniyor

07.06.2023
2
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Google uygulamaları iOS 16 kilit ekranı için güncelleniyor

Google tarafından sunulan popüler iOS uygulamaları, yeni iOS 16 kilit ekranı için yavaş yavaş aktüelleniyor.

Tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz iOS 16 işletim sistemi milyonlarca iPhone kullanıcısı tarafından etkin olarak kullanılıyor. Bu işletim sisteminin en büyük yeniliği getirdiği aktüellenen kilit ekranı oldu. Çok daha çağdaş ve özelleştirilebilir hale getirilen kilit ekranı, getirilen taşıt ekipleri sayesinde artık şahıslara çok daha fazla mevzuda balaka verebiliyor. Bu mevzuda Apple şunu aktarıyor:

“Kilit Ekranı ’nda, Apple Watch karmaşıklıklarından esin alan taşıt ekipleri bulunuyor. Bu taşıt ekipleri yanaşan takvim faallikleri, hava gidişatı, batarya seviyeleri, alarmlar, saat dilimleri, Etkinlik halkalarının ilerleme vaziyetini ve daha birçok balakayı bir bakışta görmeyi basitleştiriyor.”

İşte bu altyapı için uygulamaların aktüellenmesi gerekiyor. Bu mevzuda hazır olduğunu gösteren ilk adlardan olan Android ’in yaratıcısı Google, “iOS 16 ’nın kilit ekranını Google uygulamaları ile özelleştirin” başlıklı yazısında kullanışlı gösterimler yapmıştı.

Şirket, yeni hazırladığı taşıt ekiplerini yollamaya başladığı aktüellemeler ile kullanıcılar eriştirmeye başladı. Şimdiye kadar Chrome, Drive, Gmail ve Google News için sevk edilen taşıt ekipleri, Google dünyasına derin biçimde entegre olan şahısların aşırısıyla memnun ediyor.

iOS 16 özelinde taşıt ekibi hazırlanan ve kullanıma sunulan bazı Google uygulamaları – LOG

Yeni altyapıda kullanıcılar isterlerse kilit ekranlarına tarayıcı Chrome‘u dahil edebiliyor, burada süratlice “saklı pencere” açılabiliyor ya da sesli arama etkin edilebiliyor. iOS 16 için yapılan aktüelleme ile istenirse Google Drive içerikleri de kilit ekranına konulabiliyor. Aynı biçimde Google Maps için de süratli ulaşım bağlantıları devamlı olarak ekranda tutulabiliyor.

Google Maps taşıt ekibi ile okunmamış e-posta rakamını ana ekrana koyan ve burada istenirse gelen paketi kategorilerini de gözler önüne seren internet devi, Google Haberler taşıt ekibiyle ise yeni haberleri ve büyümeleri dolaysız olarak kilit ekranına getirebiliyor. Google, iOS 16 özelindeki aktüellemelerine Arama ve Harita gibi önümüzdeki günlerde devam edeceklerini aktarıyor.

“Kilit Ekranı ’nın görünümünü ve işleyişini, bu ekranı daha şahsi ve kullanışlı hale getiren coşku verici yeni özelliklerle tamamen yine tasarladık; aileler için iCloud Paylaşılan Resim Arşivi özelliğini sunduk; İletiler ve Mail uygulamalarına ilave ettiğimiz yeni özelliklerle bağlantıyı daha da basitleştirdik ve uslu teknolojilerden faydalanarak Canlı Metin ve Görsel Arama özelliklerinde yapılan aktüellemelerle büyüttük.” 

iOS 16 işletim sisteminin desteklediği iPhone modelleri Apple ’ın resmî açıklamasına göre bütün olarak şunlar:

-iPhone 13-iPhone 13 mini-iPhone 13 Pro-iPhone 13 Pro Max-iPhone 12-iPhone 12 mini-iPhone 12 Pro-iPhone 12 Pro Max-iPhone 11-iPhone 11 Pro-iPhone 11 Pro Max-iPhone XS-iPhone XS Max-iPhone XR-iPhone X-iPhone 8-iPhone 8 Plus-iPhone SE 2. nesil veya daha yeni modeller

iOS 16 için Apple ’ın hazırladığı özel sayfaya buradan ulaşabilir, tüm özelliklere göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.