Sony, iki yeni OTC işitme cihazı görücüye çıkardı

17.02.2023
29
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Sony, iki yeni OTC işitme cihazı görücüye çıkardı

Japon teknoloji devi Sony, ürün gamını büyütüyor. İşletme bugün iki yeni OTC duyma makineyi hazırladıklarını duyurdu.

Sony, bu dinleme meseleyi yaşayanların yaşamını basitleştirecek duyma makineleri için WS Audiology işletmesiyle ortak kurduklarını belirtiyor. Bu dayanak ile gelişmiş bir altyapıda doğan CRE-C10 ve CRE-E10 adlı ürünler, “over-the-counter” ya da kısaca “OTC” kategorisinde yer alıyor. Başka Bir Deyişle bu ürünler isteyen herkes tarafından klasik bir kablosuz kulaklık modeli gibi elektronik mağazalarından satın alınabiliyor. Duyma meseleyi yaşayan ancak bunun için hekime gitmek istemeyenler için uygun duran ürünler, ilk olarak ABD pazarında satışa sunulacak.

Tasarımsal olarak kablosuz kulaklık gibi görünen modellerden 1.000 dolarlık CRE-C10, 70 saatlik devamlı kullanım süresi getiriyor ve pazarın en minik alternatiflerinden birisi oluyor. 1.300 dolarlık CRE-E10 ise daha marifetli bir model. 26 saatlik etkin kullanım süresi olan ürün, Bluetooth bağlantı sağlayabiliyor ve böylece müzik dinlemek için de kullanabiliyor. Özel uygulamaları bulunan ürünler, düşük ve orta seviye duyma kayıplarına odaklanıyor.

Sony tarafından geliştirilen bu duyma makinelerinin Türkiye satışı hakkında henüz bir balakamız bulunmuyor. Söylendiği kadarıyla Türkiye ’de KBB uzman doktoru tarafından reçete edilip, aygıt raporu verilen hastalar duyma makineyi kullanabiliyor. Bu açıdan Sony ’nin modelleri burada klasik olarak satışa çıkarılmayabilir.

Sony imzalı duyma makineyi modelleri yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.